کد خبر : 366840

تاریخ درج خبر : جمعه 16 مهر 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• انتخاب دانش آموزان برتر ایرانی، جایزه البرز 1400
استادان ، پیشکسوتان و چهره های ماندگار آموزش و پرورش به عنوان اعضای هیات انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۰ در بخش دانش آموزی ، دانش آموزان برتر را انتخاب کردند تا شایسته «نوبل ایرانی» باشند.
مراسم افتتاحیه آئین انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۰ در بخش دانش آموزی امروز جمعه ۱۶ مهر ماه به همت بنیاد فرهنگی البرز با حضور جمعی از مسوولان سازمان اوقاف و امور خیریه ، بنیاد فرهنگی البرز ، نخبگان علمی ، فرهیختگان، استادان ، پیشکسوتان و چهره های ماندگار آموزش و پرورش برگزار شد .

در این آیین رسمی، اعضای هیات انتخاب جایزه البرز دانش آموزی، نفرات برتر را در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم انتخاب کردند تا برگزیدگان ، جایزه البرز معروف به نوبل ایرانی را در آبان ماه ۱۴۰۰ دریافت کنند.

دریافت گواهی حضور در میادین علمی ملی و جهانی، حضور در المپیادهای دانش آموزی ، معدل علمی و آموزشی، فعالیت فرهنگی، فعالیت علمی و فعالیت ورزشی بخشی از شاخصه های اصلی تعیین شده برای انتخاب دانش آموزان برتر بود.

قرار است به برگزیدگان جایزه البرز ۱۴۰۰ در بخش دانش آموزی مبلغ ۱۰ میلیون تومان به همراه لوح افتخار از سوی بنیاد فرهنگی البرز تقدیم شود.

در این مراسم حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیرکل جایزه البرز و همچنین شایان فروزنده دل دبیر هیات انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۰ دانش آموزی به سخنرانی پرداخته و نحوه فعالیتها به همراه رویکرد بنیاد در راستای انتخاب برگزیدگان را تبیین کردند.