کد خبر : 368476

تاریخ درج خبر : دوشنبه 1 آذر 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• فعالیت دوهزار امامزاده در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در نخستین نشست ستاد عفاف و حجاب سازمان اوقاف بابیان اینکه این سازمان در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پیشگام است گفت:بیش از دوهزار امامزاده و بقعه متبرکه هم اکنون به قطب فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده و با اجرای برنامه...
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل در نخستین نشست ستاد عفاف و حجاب سازمان اوقاف در دولت سیزدهم  که با حضور دکتر مجید ملکی تبار عضو ستاد ملی حجاب و عفاف وزارت کشور و نمایندگان معاونت ها و ادارات کل ستادی سازمان اوقاف برگزار شد با بیان این مطلب افزود: این سازمان در سطح کشور با فعال سازی مراکز فرهنگی و مراکز افق در بقاع متبرکه در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و ایجاد اشتغال در قالب طرح شمیم خدمت درراستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و مباحث مرتبط با بانوان و نشرآ موزه های اعتقادی و دینی درحال فعالیت  است.
 
وی تبدیل دو هزار امامزاده به قطب فرهنگی را یکی از موفقیت های برجسته این سازمان دانست و افزود:ظرفیت مبلغان همکار و فعال در سازمان اوقاف،حضور سالانه بیش از۱۵۰ میلیون  زائر و مسافر در امامزادگان و  بهره مندی از برنامه های مختلف این اماکن،فعال سازی 300 گروه جهادی در مراکز افق و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و برگزاری  و برپایی خیمه های معرفت از جمله اقدامات و ظرفیت های متنوع سازمان اوقاف است که دراین  راستا فعالیت دارند.
 
وی تاکید کرد : رویکرد جدید سازمان اوقاف شناسایی معضلات اجتماعی  و پیداکردن راه حل و رفع این معضلات در سطح محلات در قالب فعال سازی مراکز افق است که در این راستا و به منظور حل بخشی از مشکلات بیکاری  و اشتغال بانوان سرپرست خانوار طرح شمیم خدمت در جوار بقاع متبرکه به منظور ایجاد اشتغال پایدار در حال اجراست.
 
در این نشست همچنین دکتر ملکی تبار عضو ستاد ملی عفاف و حجاب وزارت کشور هم بابیان اینکه لازمه موفقیت برنامه های عفاف و حجاب شناخت دشمن وابعاد اقدامات تخریبی اوست تصریح کرد : یکی از لوازم تبیین فرهنگ حجاب و عفاف و پاکدامنی، پاسخگویی به سوالها و پرسش ها و رفع ابهام ها و شبهاتی است که درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی و تولیدات هنری علیه عفاف و حجاب مطرح می شود.
 
وی خواستار برگزاری جلسات  مختلف اندیشه ورزی و تبادل ایده ها و طرح های نو در زمینه عفاف و حجاب شد و تصریح کرد:گسترش تعاملات درون سازمانی و برون سازمانی و میان دستگاهی برای رد و بدل طرحها و ایده ها و زمینه سازی برای بهره گیری از اندیشه های نو در این زمینه یکی از برنامه های در دست اقدام است.
 
وی گسترش بی حیایی و بی عفتی و آثار ضد فرهنگی را از جمله برنامه های دائمی دشمن و صهیونیست ها دانست و افزود :باید ابعاد قانونی عفاف و حجاب و الزامات جامعه دینی و اصل قانون عفاف و حجاب که سال گذشته توسط رئیس جمهور وقت ابلاغ شد برای جامعه و اقشار هدف تبیین و تعریف شود.
 
در این نشست مقرر شد گزارش جامعی از فعالیت های سازمان اوقاف در زمینه عفاف وحجاب وفعالیت ها وخدمات اجتماعی این سازمان  تهیه وتدوین وارائه شود.