اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
 • امروز
 • دیروز
 • هفته
 • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

آئين غبارروبي آستان مقدس امامزاده يحيي (ع) سمنان برگزار شد                ...

آئين غبارروبي آستان مقدس امامزاده يحيي (ع) سمنان برگزار شد ...

مراسم غبارروبي از آستان مقدس امامزاده يحيي ع سمنان برگزار شد

 یک شنبه 1 آذر 1388   1325  0      

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان اوقاف و امور خيريه به نقل از روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان اين مراسم همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) و با حضور استاندار ، مديران اجرايي ، خانواده معظم شهداء و اقشار مختلف مردم در آستان مقدس امامزاده يحيي (ع) سمنان برگزار شد .
در اين مراسم استاندار سمنان گفت : وظيفه ما ترويج سنت و فرهنگ ائمه (ع) و پيامبر عظيم الشأن و نهادينه سازي اين رفتار در عملکرد دولت و جامعه به ويژه جوان مي باشد .
عباس رهي افزود : با شناخت دقيق و نهادينه ساختن فرهنگ ائمه در جامعه دغدغه ها و ناهنجاري هاي موجود از بين خواهد رفت و اين شناخت از ضروريات امروز جامعه جوان ما مي باشد .
وي در پايان گفت : اگر در کنار بقاع متبرکه به ويژه امامزاده هاي مطرح در استان يک بستر سازي مناسب فرهنگي و مهندسي فرهنگي اعمال شود اين اماکن از دريافت کمک هاي نقدي بي نياز بوده بلکه خود گره گشاي مسائل فرهنگي و اجتماعي جامعه نيز خواهد بود .
قربانعلي صفائي پور مدير کل اوقاف و امور خيريه سمنان هم افزود : رمز پيروزي و رمز موفقيت انقلاب ما ايمان ، توکل به خدا ، رهبري امام راحل و رهبري پيامبر گونه مقام معظم رهبري و پيروي ملت از ايشان مي باشد .
صفائي پور در قسمتي از سخنان خود با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري که بايد بقاع متبرکه را تبديل به قطب فرهنگي کشور کرد گفت : اداره کل اوقاف و امور خيريه استان تلاش ويژه اي را در جهت توسعه و گسترش بقاع شاخص استان آغاز نموده که با بهره برداري فاز 1 و 2 امامزاده يحيي (ع) سمنان گام موثري در اين راستا برداشته شده است .
وي افزود : از آنجا که درآمد موقوفات و بقاع متبرکه استان کفايت توسعه و گسترش اين اماکن را ندارد با اشاره به بدهکاري برخي از اين بقاع به بانک ها از استاندار و مسئولين استان خواست هر چه بيشتر در راه توسعه فضاهاي جانبي اين اماکن از قبيل : پارکينگ ، فضاي سبز ، آزاد سازي اطراف و سرويس بهداشتي به اين اداره کل کمک نمايند .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار