اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
 • امروز
 • دیروز
 • هفته
 • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

اعتبارات مرمت و نگهداري مساجد ، کافي نيست                         ...

اعتبارات مرمت و نگهداري مساجد ، کافي نيست ...

مدير کل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي گفت اختصاص تنها 20 ميليارد ريال اعتبار از منابع استاني براي نگهداري و مرمت مساجد استان کافي نيست

 دوشنبه 18 آبان 1388   1370  0      

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان اوقاف و امور خيريه حجت الاسلام و المسلمين حسين نوبري در جمع خبرنگاران گفت : اين در حالي است که در سطح استان 7460 مسجد وجود دارد که نگهداري آنها کار بسيار دشواري است .
وي با بيان اينکه 70 درصد مساجد استان فعال هستند ، اظهار داشت : در بيش از 50 درصد مساجد استان تنها يک وعده نماز جماعت برگزار مي کنند که بايد گفت : تعداد مساجد استان با روحانيون متناسب نيست .
نوبري با بيان اين مطلب که در زمان حاضر تعداد زيادي از مساجد استان نياز به بازسازي دارند اظهار داشت : اين در شرايطي است که تنها نيم درصد مساجد موقوفه دارند .
وي خواستار توجه به سنت وقف و بستر سازي مناسب آن شد و اظهار داشت به علت کم توجهي به فريضه وقف و استفاده نادرست از آن ، مردم با نوعي بي اعتمادي مواجه شدند که سعي داريم دوباره اعتماد سازي کرده و اين سنت را احياء کنيم .
وي تصريح کرد : سال گذشته بيش از 70 رقبه شناسائي و احياء شده که ارزش ريالي آن بالغ بر 30 ميليارد ريال مي باشد . ضمن ايکنه پنجاه درصد اجاره نامه ها تنظيم و 233 مورد سند رسمي اخذ شده است .
نوبري اظهار داشت : سال گذشته درآمد و هزينه هاي موقوفات استان 40 درصد افزايش داشت که با اين رقم مي توان اذعان کرد از لحاظ درآمدي با افزايش چشمگيري روبرو بوديم که با همت افراد و مسئولان مربوطه ميسر شده است .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار