اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خبرداد:پيشنهاد نامگذاري سال جهاني به نام وقف در يونسکو          ...

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خبرداد:پيشنهاد نامگذاري سال جهاني به نام وقف در يونسکو ...

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم توديع و معارفه نماينده ولي فقيه و سرپرست جديد سازمان اوقاف و امور خيريه کشور با بيان اينکه مبحث وقف به شيعه اختصاص ندارد و در تمام اديان به آن توجه شده از مطرح شدن نامگذاري سالي جهاني به نام وقف در يونسکو خبر دارد

 شنبه 2 آبان 1388   1454  0      

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان اوقاف و امور خيريه دکتر سيد محمد حسيني در اين مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني رييس دفتر مقام معظم رهبري و جمعي از مسئولان کشوري و لشگري برگزار گرديد با تجليل از خدمات حجت الاسلام و المسلمين حيدرمصلحي نماينده ولي فقيه و سرپرست سابق سازمان اوقاف تصريح کرد: توسعه فرهنگ وقف، گسترش فعاليت هاي ديني مذهبي و قرآني، اداره اماکن مذهبي، توسعه مباحث آموزشي، اجتماعي حمايت از کودکان و خانواده هاي بي سرپرست، رفع محروميت، گام نهادن در وادي مهرورزي و عدالت همه در فرهنگ ارزشمند وقف نهفته است.
حسيني با بيان اينکه بايد مردم و متمولان را تشويق به وقف اموال و املاک کرد: گفت: کساني که امکاناتي در اختيار دارند بايد به طور جدي تر وارد عرصه وقف شوند و نه تنها ايرانيان داخل بلکه ايرانيان خارج از کشور را را هم بايد به اين موضوع ترغيب کرد تا آنها هم بتوانند در امور خيريه ايران اسلامي سرمايه گذاري کنند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به ضرورت توجه به وقف در قوانين خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم توسعه کشور پيش بيني هايي درخصوص وقف شده اما نيازهست برخي از قوانين وقف را با حفظ جهات شرعي به روز کنيم.
وي با اشاره به انتظارات از سرپرست جديد سازمان تصريح کرد: ساماندهي مطالبات وقف از سازمانهاي دولتي، سازماندهي اماکن زيارتي و سياحتي و توسعه جدي گردشگري مذهبي و تهيه طرح جامع براي هر امامزاده و مکان مذهبي، توجه به اسناد وقفي و حفظ و نگهداري آنها که جزء هويت ملي کشور است، هدايت واقفان به سمت مضامين و جلوه هاي تازه وقف و سرمايه گذاري درآمد موقوفات و درآمدسازي از جمله ضرورياتي است که بايد در اين دوره به آن توجه جدي شود.
دکتر حسيني در پايان حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمين علي محمدي به سمت سرپرست جديد سازمان اوقاف و امور خيريه را قرائت کرد.
همچنين وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي لوح سپاسي را به نماينده ولي فقيه و سرپرست سابق سازمان اوقاف و امور خيريه حجت الاسلام مصلحي تقديم کرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار