اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

رسانه ها بخش ویژه ای را به موضوع ترویج فرهنگ وقف اختصاص دهند

رسانه ها بخش ویژه ای را به موضوع ترویج فرهنگ وقف اختصاص دهند

مدیر عامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تهیه و تولید محتوا برای رسانه ها از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه به اختصاص بخش ویژه مربوط به وقف در رسانه ها کمک خواهد کرد، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه تعامل خوب و مؤثری با رسانه داشته و...

 یک شنبه 25 دی 1390   1637  0      

امیدواریم این تعامل سازنده همچنان در بخشهای مختلف اطلاع رسانی و آگاه سازی افکار عمومی ادامه یابد.
سید نظام الدین موسوی، در گفت و گو با ستاد خبری هفته وقف با اشاره به اینکه وقف در جامعه ما همیشه از جایگاه ارزشمندی برخوردار بوده است ، گفت: وقف از سنت های پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (س ) است به همین دلیل با وجود گذشت زمان و اقدامات رژیم پهلوی ملعون برای از بین بردن این سنت حسنه، هنوز از ارزش های این سنت نیک در میان مردم کم نشده است.
وی ادامه داد: در زمینه گسترش فرهنگ وقف رسانه ها می توانند با نشان دادن نقش وقف در عرصه های مختلف اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه به ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف مبادرت ورزند ، البته به شرط همکاری سازمان اوقاف با رسانه ها.
مدیر عامل خبرگزاری فارس عدم وجود بخش خاص مربوط به وقف در رسانه ها را یک مشکل عمده دانست و افزود: اگر در این زمینه سازمان اوقاف و امور خیریه خوراک رسانه را تأمین کند، رسانه ها به طور حتم قسمت خاصی را به این موضوع اختصاص خواهند داد.
وی اضافه کرد: البته در چند سال اخیر نیز با ورود رسانه ها به موضوع وقف و بازگو کردن مزایای وقف توده مردم با نقش وقف آشنایی پیدا کرده اند.
موسوی با تأکید بر اینکه مسئولان سازمان اوقاف همواره تعامل خوب و مؤثری با مدیران رسانه ها داشته اند خاطر نشان کرد: متاسفانه این تعامل به اندازه ای نیست که مردم به صورت محسوس با وقف آشنایی کامل داشته باشند به طور مثال کسی نمی داند که اگر بخواهد اموال خود را وقف کند به کجا باید مراجعه کند و چه مراحلی را طی کند.
وی با بیان این مطلب که جای خالی معرفی افرادی که تمام اموال خود را برای رضای خدا وقف می کند در رسانه ها خالی است، گفت: در این خصوص مسئولان سازمان اوقاف می توانند با برنامه ریزی های مؤثر جهت ترویج فرهنگ وقف و واقفان نیک اندیش به مردم اقدام کنند.
مدیر عامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه متأسفانه مشکل اساسی که در خصوص تعامل میان رسانه ها و مسئولان سازمان اوقاف و امورخیریه  وجود دارد ، اطلاع رسانی کم مسئولان این  سازمان است، گفت: در مواردی که رسانه ها قصد ورود به موضوعات مختلف مانند موقوفه خواری را دارند ، مسئولان اوقاف و امور خیریه باید با گفت و گو با رسانه ها به حل این معضل کمک کند که متأسفانه در این زمینه همکاری خوبی وجود ندارد.
وی افزود: اگر سازمان اوقاف و امور خیریه به معرفی دستگاه های دولتی موقوفه خوار اقدام کنند حتماً زمینه کاهش موقوفه خواری به وجود می آید.
موسوی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف با برگزاری جلسات مستمر، مؤثر و راهبردی با مسئولان رسانه ها می تواند از ظرفیت و نیروی عظیم رسانه ها استفاده کند بیان داشت: یکی از ضعف های اساسی در این خصوص کمبود تعامل میان مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه و مسئولان رسانه ها است.
وی تأکید  کرد: اگرچه در سال های اخیر ارتباط رسانه با سازمان اوقاف بیشتر شده است اما اگر این  سازمان به نقش تأثیرگذار رسانه توجه بیشتری نشان دهد و رسانه را محرم اسرار خود بداند به طور قطع بیش از گذشته می تواند در جهت ترویج فرهنگ وقف اقدام کند.
مدیرعامل خبرگزاری فارس ادامه داد: سازمان اوقاف برای تعامل بیشتر با رسانه¬ها می تواند به برگزاری جلسات توجیهی برای مقامات ارشد و مدیران استانی خود اقدام کند تا آنها با اطلاع رسانی به موقع مردم را از عملکرد خود آگاه کنند.
وی تأکید کرد: همچنین سازمان اوقاف و امور خیریه  می تواند با تأمین اطلاعات و مواد خام مربوط به موضوع وقف در رسانه ها جایگاه وقف را نزد مردم به خصوص مسئولان ارتقا بخشد چرا که هر از چند گاهی خبرهایی از موقوفه خواری اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر می شود که شاید این اقدام ناشی از عدم آگاهی این افراد از جایگاه وقف و مضموم موقوفه خواری در کشور است.
موسوی با بیان این مطلب که شناسایی نیازهای نوین و ا ساسی روز جامعه در راستای جذب واقفان یکی از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه است، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه که به بحث وقف آشنایی کاملی دارد باید نیازهای اساسی را در جامعه تشخیص داده و بعد بتواند با استفاده از ظرفیت رسانه واقفان و خیران را به سمت رفع این نیازها سوق دهد به طور مثال این سازمان با معرفی ایتام در بخش های مختلف کشور به واقفان و ثروتمندان، می تواند زمینه کمک به آنها را فراهم کند.
وی تأکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه همواره تعامل مناسبی با رسانه ها داشته است ولی اگر این سازمان بتواند تعاملات خود با رسانه ها را بیش از گذشته بهبود بخشد به طور قطع موفق تر خواهد بود چرا که رسانه ها نقش چشمگیر و مؤثری در خصوص فرهنگ سازی میان مردم ایفا می کنند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر