اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

همایش «احلی من العسل» با حضور نوجوانان عاشورایی در امامزادگان چهارمحال وبختیاری

همایش «احلی من العسل» با حضور نوجوانان عاشورایی در امامزادگان چهارمحال وبختیاری

مدیر کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال وبختیاری گفت: همایش سراسری «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان عاشورایی امروز سه شنبه 28 مهرماه مصادف با ششم محرم در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان برگزار می گردد.

 سه شنبه 28 مهر 1394   460  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری ، حجت الاسلام مرتضی عزیزی، با اشاره به اینکه سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه و امامزادگان استان در حال برگزاری است ، اظهارداشت: همایش «احلی من العسل» ویژه نوجوانان با هماهنگی های صورت گرفته با اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار می شود.

وی اضافه کرد : این همایش با حضور دانش آموزان پسر به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ترویج فرهنگ ولایت پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار می شود.

عزیزی ادامه داد : عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب گفت؛ مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است.

وی با بیان اینکه همایش «احلی من العسل» در روز سه شنبه 28 مهرماه مصادف با ششم ماه محرم در بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر کشور برگزار می شود ، تصریح کرد : در این مراسم دانش آموزان با حضور در اماکن متبرکه به سینه زنی و نوحه خوانی می پردازند.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار