اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

فاز اول پروژه بزرگ میقات الرضا(ع) خراسان شمالی به بهره برداری رسید

فاز اول پروژه بزرگ میقات الرضا(ع) خراسان شمالی به بهره برداری رسید

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی از احداث هزار و 176 مترمربع زیربنای جدید در امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد خبر داد

 شنبه 9 آبان 1394   445  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی، نخستین فاز از طرح بزرگ و جامع حرم امام زاده سید عباس(ع)، همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان به مساحت بیش از هزار مترمربع به بهره برداری رسید و آماده پذیرایی از خیل زائران عزادار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی از اجرای طرح عظیم زیارتی، اقامتی زائران در مجموعه آستانه امام زاده سید عباس(ع) خبر داد و گفت: طرح جامع و بزرگ توسعه امامزاده از سال 1388 پس از تصویب در سازمان اوقاف شروع شد و محرم امسال اولین فاز آن به مساحت هزار و 176 متر مربع بحمدا... به پایان رسید.

«سهرابی» افزود: ظرفیت زیارتی بجنورد از دید مسئولان مغفول مانده است زیرا وجود امامزاده سید عباس(ع) که نعمتی برای استان است، برای میلیون ها زائر امام رضا(ع) که به عشق زیارت از استان های مختلف به پابوسی امام رضا(ع) می روند، آشنا نیست و لذا بدون فیض از بجنورد عبور می کنند چه بسا اگر توقف هم داشته باشند، چون با امامزاده سید عباس(ع) آشنایی ندارند، به زیارت ایشان مشرف نمی شوند و این از سویی خسارت سنگینی برای استان و از سوی دیگر برای زائران است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی ، نبود میقات الرضا(ع) را از کمبودهای جدی استان ارزیابی کرد و گفت: وجود چند میقات الرضا(ع) که محل استراحت، خوابگاه و توقف میلیون ها زائر امام رضا(ع) باشد می تواند به ماندگاری زائران در استان کمک کند و باعث توسعه گردشگری و شناخت مسافران از داشته های استان شود.

«سهرابی»اظهار داشت: طرح جامع توسعه امام زاده سید عباس(ع) در 4 فاز بناست اجرا شود که فاز اول به اتمام رسیده و مقدمات 3 فاز دیگر فراهم است ولی جای اعتبارات آن خالی است و منتظریم مردم، خیران و اعتبارات ملی در این جهت دستمان را بگیرند. طرح بزرگ توسعه امام زاده تا میدان دفاع مقدس گسترش می یابد و محل سازمان انتقال خون نیز در داخل طرح است و برای اجرای فاز نخست طرح 12 میلیارد ریال وام و علاوه بر آن، یک میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره کل اوقاف هزینه کرده است.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار