اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

نشست مجلس با مسئولان سازمان اوقاف از زبان سخنگوی کمیسیون فرهنگی/لزوم توجه به دغدغه‌های سازمان در برنامه ششم توسعه

نشست مجلس با مسئولان سازمان اوقاف از زبان سخنگوی کمیسیون فرهنگی/لزوم توجه به دغدغه‌های سازمان در برنامه ششم توسعه

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از نشست مشترک کمیسیون متبوعش با مسئولان سازمان اوقاف خبر داد وگفت: در این دیدار تاکید شد اگر مسئولان سازمان اوقاف در قانون‌نویسی و یا بررسی قوانین قبلی سازمان نیاز به بازنگری احساس می‌کنند به کمیسیون ارجاع دهند تا برای رفع این مشکلات اقدام شود.

 دوشنبه 11 آبان 1394   911  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،سیدعلی طاهری در گفت‌وگو با خانه ملت درباره مباحث مطروحه گفت:‌ کمیسیون فرهنگی بر اساس برنامه نظارتی در محل سازمان اوقاف حضور پیدا کرد در ابتدای این جلسه نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و همکاران وی در معاونت‌های مختلف گزارش مبسوطی در رابطه با وظایف سازمان اوقاف و عملکردشان ارائه کردند.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولیت‌های سازمان اوقاف در سه حوزه موقوفات، اماکن مذهبی و فعالیت‌های قرآنی تقسیم می‌شود که در بخش موقوفات به مطالبی همچون ضبط و ثبت موقوفات، بازنویسی تمامی بخشنامه‌ها و بارگذاری 510 هزار صفحه سند وقفی، تشکیل ستاد نظارت بر حسن اجرای نیات واقفین، ایجاد سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه، انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف از جمله نیروهای مسلح، منابع طبیعی، حوزه علمیه، وزارت بهداشت و... اشاره شد.

وی با بیان اینکه آمار مساجد کشور و سرانه نیاز به مسجد توسط سازمان اوقاف و میزان تخصیص بودجه عمرانی به مساجد کشور طی سال‌های اخیر جمع‌آوری شده است، افزود: این در حالی است که هنوز طی سال جاری دولت هیچ بودجه‌ای را در رابطه با مساجد به سازمان اوقاف اختصاص نداده است.

طاهری با بیان اینکه مسئولان سازمان اوقاف در این جلسه درباره فعالیت فرهنگی و عمرانی امامزاده‌ها توضیحاتی ارائه کردند، گفت: در بخش قرآن کریم هرساله سازمان اوقاف مسابقاتی در سطح شهرستان، استانی، ملی و بین‌الملی برگزار می‌کند البته بخشی از فعالیت قرآنی این سازمان از طریق دانشگاه علوم و معارف قرآنی انجام می‌شود و برنامه تربیت یک میلیون حافظ قرآن را در حال اجرا دارند. 

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون فرهنگی اعلام کردند اگر مسئولان سازمان اوقاف در قانون‌نویسی و یا بررسی قوانین قبلی سازمان نیاز به بازنگری احساس می‌کنند به کمیسیون ارجاع دهند تا برای رفع این مشکلات اقدام شود، افزود: کمیسیون فرهنگی طی تعامل با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌تواند تا قبل از بستن لایحه برنامه ششم خواسته‌های سازمان اوقاف‌ را پیگیری و عملی کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: در پایان مقرر شد نشست های تخصصی کمیسیون فرهنگی و اوقاف بیشتر شود تا نمایندگان مجلس از فعالیت این سازمان مطلع شوند و پیشنهادی از سوی اعضاء کمیسیون در راستای افزایش کیفیت فعالیت‌ها ارائه شد.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر