اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

16 وقف جدید دهه نخست ماه محرم در سیستان و بلوچستان ثبت شد

16 وقف جدید دهه نخست ماه محرم در سیستان و بلوچستان ثبت شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: 16 وقف جدید در دهه نخست ماه محرم امسال در استان برای استفاده عموم ثبت شد.

 دوشنبه 11 آبان 1394   395  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان ، حجت الاسلام اسماعیل تدینی ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان ارزش ریالی این موقوفه ها را یک میلیارد و 450 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این موقوفه ها با گستره هفت هزار و 900 متر مربع برای ساخت مسجد و حسینه وقف شده است.

وی اظهار داشت: علاوه براین 16 وقف جدید همچنین 113 موقوفه استان در شهرستان های زاهدان، زابل و ایرانشهر به عزاداری ماه محرم و سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) اختصاص دارد.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون 260 وقف جدید در استان ثبت شده است که 178 مورد آن برای ساخت مسجد، 52 موقوفه شامل زمین و منزل برای نیات مختلف، 13 مورد برای حسینیه، 11 مورد برای آرامستان، چهار مورد برای مدرسه علمیه و دو مورد نیز برای دارالقرآن اختصاص دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: موقوفه های امسال با توجه به انجام برخی اقدام ها از سوی این نهاد از جمله اجرای امینانه نیت، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی از محل موقوفه ها نظیر طرح نشاط معنوی و آرامش بهاری و حفظ و حراست و تلاش برای بهره برداری از موقوفه های موجود در مقایسه با سال گذشته از رشد دو برابری برخوردار است.

تدینی خاطر نشان کرد: نیازهای زیاد این استان در زمینه های اشتغال، ازدواج جوانان، آموزش و درمان ایجاب می کند خیران علاوه بر نیازهای مذهبی در این زمینه ها نیز وقف هایی داشته باشند.

 

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر