اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

850 فقره موقوفه با نیت عزاداری و اطعام در بیرجند و درمیان وجود دارد

850 فقره موقوفه با نیت عزاداری و اطعام در بیرجند و درمیان وجود دارد

رئیس اداره اوقاف بیرجند و درمیان از وجود بیش از850 موقوفه با نیت عزاداری و اطعام عزاداران در سطح شهرستانهای بیرجند و درمیان خبر داد.

 دوشنبه 11 آبان 1394   533  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام دادخدا خدایی، رئیس اداره اوقاف بیرجند و درمیان گفت: حضرت امام حسین(ع) در قیام پرشکوه خود در صدد برآمد تا چهره واقعی آئین محمدی(ص) و اسلام ناب را به جهانیان معرفی کند و پیام معنوی قرآن را به تشنگان معارف برساند و از فرهنگ دینی غبارزدایی کند.

وی با بیان اینکه موقوفات مربوط به سیدالشهداء از افتخارات جامعه محسوب می شود، اظهار کرد: استمرار مسئله نبوت و احیاء و زنده نگه داشتن دین و امامت و بقای دین و ارزش های دین توسط امام حسین (ع) صورت گرفت و در این زمینه بزرگترین درسی که از آن امام بزرگوار می توان آموخت ولایت پذیری و ولایتمداری است.

حجت الاسلام خدائی با تأکید براینکه بیشترین نیات واقفین ما به لحاظ کمی در استان در ارتباط با ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و بخش عمده آن در رابطه با عزاداری و ترویج فرهنگ عاشوراست افزود: نیات واقفان بیرجندی در طرح بصیرت عاشورایی در طول محرم و صفر اجرا می شود.

وی افزود: مزایای حماسی این نهضت باید به گونه ای مطرح شود که از روی آوردن به تحریفات بکاهد لذا نباید آنقدر افسانه، خرافه و مطالب دروغ به این حرکت مقدس ملحق کرد که عظمت و افتخار و الهام بخشی و اثر تربیتی آن را تیره و تار و چنین شکوهی را مخدوش کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند و درمیان از جمله موقوفات با ارزش در شهرستان بیرجند را موقوفه حسینیه امام رضا (ع)، محمد اسماعیل و محمدابراهیم و محمدهادی عنوان کرد.

وی بیان کرد: موقوفات متعددی که در روستاها وجود دارد با هماهنگی و برنامه ریزی این اداره توسط متصدیان و معتمدینی که در روستاها منتخب شده اند نیات موقوفات را در ایام محرم و صفر اجرا می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند به اجرای صحیح نیات واقفان ویژه عزاداری امام حسین(ع) اشاره کرد و اظهار کرد: نیت واقفان برای عزاداری امام حسین (ع) به تفکیک شهر و روستاها در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر