اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

دارالشفا امامزاده صالح (ع) خدمات عمومی پزشکی ارائه می دهد / اخذ مجوز درمانگاه امامزاده قاسم

دارالشفا امامزاده صالح (ع) خدمات عمومی پزشکی ارائه می دهد / اخذ مجوز درمانگاه امامزاده قاسم

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه دارالشفا امامزاده صالح (ع) خدمات عمومی پزشکی ارائه می دهد، گفت: در امامزاده قاسم (گلاب دره) که مدتی پیگیر مجوز آن بودیم و اکنون موافقت احداث درمانگاه حاصل شده است.

 دوشنبه 11 آبان 1394   1344  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران ، حجت الاسلام مجید کیایی، رئيس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات درخصوص مقدار کل مشارکت های مردمی در منطقه شمیرانات، اظهار کرد: مشارکت مردمی دارای ابعاد مختلفی است. در خصوص بعد خدمات درمانی باید گفت که در چندین امامزاده همانند امامزاده صال" واقع در منطقه تجریش، غرفه هایی در خصوص مشارکت مردمی بر پا شده، به خصوص مشارکت در ساخت بیمارستان مخصوص بیماران سرطانی نیز از استقبال خوبی برخوردار بود است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات در ادامه بیان کرد: حتی افرادی جهت وقف طلا و جواهرات خود، به غرفه ها مراجعه کردند و پس اندازهای خود را با بیماران سرطانی، هرچند اندک، به اشتراک گذاشتند.

کیایی افزود: بنابراین با توجه به ظرفیت های موجود و اینکه مردم عزیز ایران همیشه در کار خیر پیش قدم هستند، با اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی و یا نصب بنر در امامزاده ها، می توان افراد خیری را که تمایل به حضور در چنین برنامه هایی دارند، آگاه کرد؛ همچنین مشارکت های مردمی محدودیت سنی ندارد و دیده شده که حتی افرادی در سنین کم نیز وقف انجام داده‌اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات، در پاسخ به این سوال که وضعیت وقفیات درمانگاه امامزاده صالح به چه صورت است، گفت: این امامزاده یک دارالشفا بوده که از خدمات اولیه پزشکی عمومی نیز برخوردار است. در بعضی روزها متخصصان در حوزه های پزشکی در درمانگاه حضور دارند و آماده خدمت رسانی به مردم منطقه هستند. بنابراین درمانگاه از تسهیلات خوبی برخوردار بوده که مردم می‌توانند با هزینه‌ی کم از آن بهره مند شوند.

کیایی به وضعیت وقفیات در سال جاری اشاره و مطرح کرد: از ابتدای سال جاری افراد مختلفی در وقف‌ها شرکت داشتند که هم به صورت مشارکتی و هم به صورت فردی این وقف ها انجام شده است. اما به طور ویژه در" هفته وقف"، از آنجا که اطلاعات بیشتری از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد، مردم نیز با آگاهی و تمایل بیشتری در این امر مشارکت می‌کنند. 

وی در خصوص تعداد درمانگاه وقفی در منطقه، بیان کرد: تعداد زیادی درمانگاه در منطقه وجود دارد، اما موضوعی که اداره کل اوقاف پیگیر آن بوده، تبدیل امامزاده ها به مراکز درمانی است. همانند امامزاده قاسم (گلاب دره) که مدتی پیگیر مجوز آن بودیم و اکنون موافقت احداث درمانگاه حاصل شده است و هم اکنون در پی ساخت و ساز و اقدامات مربوط به آن هستیم. رویکرد سازمان اوقاف به موضوع درمانگاه ها، نشان از نیاز جامعه به مراکز درمانی است. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات در پایان به اهداف آینده درمانگاه اشاره و خاطرنشان کرد: از اهداف آینده، تهیه تجهیزات و امکانات مطابق با پیشرفت روز دنیا است؛ همچنین سعی بر این بوده که موقوفات خیرین، در مساجد نیز به کار گرفته شود، بنابراین دغدغه سازمان اوقاف ایجاد درمانگاه خیریه حتی در حد نیاز محله در این مساجد است.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار