اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

سالک اعلام کرد:آمادگی مجلس برای لجاظ کردن نیازهای حقوقی و قانونی وقف در برنامه ششم

سالک اعلام کرد:آمادگی مجلس برای لجاظ کردن نیازهای حقوقی و قانونی وقف در برنامه ششم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از عملکرد شفاف و استقلال در تصمیم گیری متناسب با اجرای نیات واقفین و هزینه کرد نذور و درآمدهای موقوفات در سازمان اوقاف قدردانی کرد

 دوشنبه 11 آبان 1394   1086  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک درنشست مشترک با حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص رفع تنگناهای مالی و برطرف کردن موانع قانونی درتوسعه سنت حسنه وقف متذکر شد:باید از ظرفیت های نهاد قانونگذاری مجلس و سایر دستگاه ها برای رفع کمبود بودجه و اجرای طرح های قرآنی و ترویج سنت حسنه وقف در سازمان اوقاف و امور خیریه استفاده شود.

وی افزود:سازمان اوقاف بصورت شفاف و روشن عملکرد خود را ارائه کرده است و این کار را برای دستگاه های نظارتی تسهیل کرده است.

همچنین در این نشست که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، نمایندگان ملت به طرح سوالات خود در خصوص عملکرد سازمان اوقاف پرداختند.

بیژن نوباوه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با استقبال از ارائه عملکرد شفاف مالی از سوی سازمان اوقاف تصریح کرد. سازمان اوقاف با این همه تشکیلات و توانایی خود می تواند ظرفیت های عظیمی را بروز و ظهوردهد.

وی خواستار اطلاع رسانی در مورد اقدامات سازمان اوقاف در سطح کشور شد و اظهار داشت یک اشکالی که در این سازمان وجود دارد، کمبود اطلاع رسانی است، در حالی که با شفاف سازی و اطلاع رسانی موثر می تواند اقدامات خود را به مردم معرفی کند.

حجت الاسلام و المسلمین نصر اله پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز خاطر نشان کرد: تأمین نیاز های فرهنگی کشور باید به عنوان یک اولویت جدی در سازمان اوقاف و امور خیریه مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: باید این نگاه عوض شود که سازمان اوقاف فقط یک بنگاه اقتصادی است، بلکه یک مجموعه فرهنگی تاثیر گذار نیز هست.

حجت الاسلام و المسلمین رضا آشتیانی نماینده مردم قم نیز با قدردانی از اقدامات انجام شده در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد:گزارش عملکرد سازمان اوقاف واقعا امیدوار کننده است ، درحالی که قبلا تصور می شد که نابسامانی در این سازمان وجود دارد درحالی که کارهای خوبی در چند سال اخیر انجام شده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به شفافیت در عملکرد مدیریتی و مالی در سازمان اوقاف متذکر شد: سازمان اوقاف متکفل بخشی از مسائل عبادی مردم است و آنها کمک های مالی خود را به آن که جزو نظام است، اهداء می کنند.

در پایان در این نشست که به مدت چهار ساعت در محل سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آمادگی مجلس را برای رفع کمبودها و تنگاهای مالی و قانونی در سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کردند.

 

 

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر