اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

یک نماینده: فقرزدایی و کمک به تعدیل ثروت، مهمترین آثار وقف است

یک نماینده: فقرزدایی و کمک به تعدیل ثروت، مهمترین آثار وقف است

منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه وقف تشکر عملی، نشانه انصاف و کمک بی‌منت است، گفت: فقرزدایی و کمک به تعدیل ثروت و ازسویی ذخیره برای قیامت و جبران عقب‌ماندگی‌ها از مهمترین آثار وقف درجامعه است.

 دوشنبه 11 آبان 1394   768  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی، میرهادی قره‌سید رومیانی، منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ، اظهار کرد: «وقف» از عقودی است که ثمره آن حبس کردن اصل مال و اختصاص دادن منفعت آن است. وقف ارتباط نسل گذشته و آینده و تطهیر روح است و آثار دنیوی و اخروی فراوانی دارد؛ چراکه اگر کسی به دیگران کمک کند خدا گره‌ها را از زندگی او باز می‌کند و ثواب اخروی نیز بر اعمالش ثبت میشود.

وی افزود: یکی از جاهایی که «وقف» میتواند به طور فعّال وارد عمل شود و موانع سعادت و به فعلیت رسیدن استعدادهای انسان را برطرف کند، در محو فقر و تأمین عدالت اجتماعی است.

قره‎سید رومیانی با اشاره به وقف به عنوان سیره اولیاء یادآور شد: وقف علامت صداقت و سیره اولیاء است و فانی را باقی می‌کند، بنابراین اگر وقف کردیم معلوم می‌شود حب دنیا را از دلمان بیرون کرده‌ایم آنهایی که وقف نمی‌کنند سرمایه‌هایشان را با خود به گور نمی‌برند پس چه بهتر که با وقف کردن آن اموال را ماندگار کنیم.

منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقف، معامله با خداست بر لزوم آماده کردن درون مردم برای تشویق به امر وقف تأکید کرد و گفت: اشتیاق مردم مسلمان ایران به سنتهای حسنه الهی از دیرباز تاکنون زبانزد خاص و عام بوده؛ اگر درخصوص اقدام به وقف هم کاستی‌هایی دیده می‌شود، از تبلیغات کم و یا قانع‌کننده مسئولان ناشی شده که باید با کارهایی که به رفع شبهه و اعتمادسازی در بین مردم منجر می‌شود، نسبت به ترویج این چشمه همیشه جاری گام برداشت که البته باید تأکید کرد این امر تنها با ابلاغیه، بخشنامه، همایش و بنر و... اجرایی نمی‌شود و نیازمند راهکارهایی عملی و اصولی است.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار