اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

شعاعی : برگزاری سی امین جشنواره ملی قرآن و عترت از 19 تا 21 آبان /  رقابت 400 نفر از نخبگان دانشجو در 31 رشته

شعاعی : برگزاری سی امین جشنواره ملی قرآن و عترت از 19 تا 21 آبان / رقابت 400 نفر از نخبگان دانشجو در 31 رشته

معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت : سی امین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان از 19 تا 21 آبان ماه با رقابت 400 نفر از نخبگان دانشجویی کشور در استان قم برگزار می شود.

 سه شنبه 12 آبان 1394   932  0      

به گزارش ستاد خبری سی امین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور ، دکتر علی اصغر شعاعی ، معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در نشست خبری تشریح برنامه های این دوره جشنواره اظهارداشت : سی امین دوره جشنواره به میزبانی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از 19 تا 21 آبان ماه در استان قم و در مدرسه علمیه امام موسی الکاظم (ع) برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه در روز سه شنبه 19 آبان ماه از ساعت 19 برگزار می شود ، تصریح کرد : مراسم اختتامیه نیز در روز 5 شنبه ساعت 19 برگزار خواهد شد.

شعاعی با بیان اینکه مسئولین مختلف کشوری و دانشگاهی و همچنین مراجع عظام تقلید برای حضور و سخنرانی در ایام مختلف برگزاری این دوره از جشنواره دعوت شده اند ، افزود : برای برگزاری هرچه بهتر این دوره از جشنواره ستاد برگزاری به ریاست آیت الله عابدی ، رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و دبیری اینجانب و 6 کمیته ؛ تشریفات ، پشتیبانی ، علمی ، مدعوین ، حراست و دبیرخانه جشنواره نیز ذیل این ستاد تشکیل شد.

معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه مقرر است در مراسم اختتامیه این جشنواره با اهدای لوحی میزبان دور آتی این جشنواره که دانشگاه فرهنگیان است ، بطور رسمی معرفی شود ، ادامه داد : فعالیت های قرآنی دانشگاه ها توسط شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی دانشگاهیان متشکل از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، جهاد دانشگاهی و دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، علمی و کاربردی ، فنی و حرفه ای و فرهنگیان به دبیری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برنامه ریزی و مدیریت می شود.

وی با اشاره به اینکه میزبان و برگزار کننده این جشنواره از سوی این شورا انتخاب می شود ، تصریح کرد : این شورا اوایل سال جاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم را میزبان دوره سی ام این جشنواره انتخاب کرد.

شعاعی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره افزود : تشکیل کمیته ها ، صدور احکام و ابلاغ به مسئولان ، هماهنگی جهت اسکان متسابقان و هماهنگی محل برگزاری مسابقات از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی این ستاد است.

دبیر سی امین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور با اشاره به اینکه این جشنواره در 31 رشته برگزار می شود ، افزود : این مسابقات در 5 رشته کتبی شامل ؛ احکام ، آشنایی با سیره معصومین (ع) ، ترجمه و مفردات قرآنی ، آشنایی با احادیث و ادعیه و آشنایی با مفاهیم قرآنی ، در 8 رشتعه شفاهی شامل ؛ اذان ، مداحی ، قرائت ، ترتیل ، حفظ کل ، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 5 جزء ، 3 رشته پژوهشی شامل؛ مقاله نویسی ، تلخیص کتاب ، نقد و بررسی کتاب ، 2 رشته فناوری شامل ؛ تولید و نرم افزار و وبلاگ نویسی ، 9 رشته هنری شامل ؛ نذهیب ، طراحی پوستر ، پویانمایی ، معرق ، فیلم کوتاه ، عکاسی ، نماهنگ ، نقاشی ، خوشنویسی ، 4 رشته ادبی شامل ؛ نمایشنامه نویسی ، داستان نویسی ، فیلمنامه نویسی و شعر برگزار می شود.

وی اضافه کرد : این مسابقات در مجموع با رقابت 117 نفر در بخش کتبی ، 226 نفر در بخش شفاهی ، 9 نفر در بخش پژوهشی ، 6 نفر فناوری ، 27 نفر هنری و 12 نفر ادبی برگزار می شود.

شعاعی با اشاره به اینکه شرکت کننده های بخش شفاهی در عصر روز سه شنبه 19 آبان ماه پذیرش می شوند ، گفت : ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی ، آموزش ، شناسایی نخبگان و معرفی نفرات برتر برای شرکت در مسابقات بین المللی دانشجویان جهان اسلام از جمله اهداف این مسابقات است.

معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه زمان برگزاری این جشنواره همواره در تاریخ 18 تا 24 آبان ماه همزمان با هفته قرآن و عترت بوده است ، ادامه داد : به جهت تداخل برگزاری این جشنواره با مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی هماهنگی هایی با ریاست مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف انجام شده است تا با اتخاذ تمهیداتی مانع از بروز مشکل برای متسابقان شویم.

وی با اشاره به اینکه به منظور حضور و استقبال مردم در سالن برگزاری مسابقات هماهنگی هایی با ارگان ها و موسسات قرآنی کشور ایجاد شده است ، گفت : بودجه برگزاری این مسابقات در دوره های قبل 70درصد توسط میزبان و 30درصد توسط نهادهای دانشگاهی تامین می شد اما از دوره قبل مقرر شد که کل هزینه ها توسط میزبان تأمین شود که البته پیشنهادهایی برای اختصاص بودجه ای از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای این جشنواره ارائه شده است.

شعاعی با اشاره به اینکه دیدارهایی از سوی ستاد برگزاری جشنواره با مراجع عظام تقلید حضرات آیات صافی گلپایگانی ، جوادی آملی و نوری همدانی پیش بینی شده است ، افزود : پیام های مراجع عظام تقلید در طول برگزاری جشنواره و مراسم اختتامیه قرائت خواهد شد.

معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد : جوایز این دوره از جشنواره نسبت به سال گذشته با 10درصد افزایش همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه های جانبی از قبیل ؛ دیدار با علما ، زیارت حضرت معصومه (س) ، غبارروبی و حضور در مسجد جمکران برای این دوره پیش بینی شده است ، تصریح کرد : آئین نامه برگزاری مسابقات این دوره از جشنواره مطابق با آئین نامه جدید مسابقات قرآنی سازمان اوقاف است.

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر