اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

امام جمعه موقت تهران:تجلیل از امامزادگان تبعیت از قرآن کریم است

امام جمعه موقت تهران:تجلیل از امامزادگان تبعیت از قرآن کریم است

امام جمعه موقت تهران گفت: امامزادگان کشتی نجات ما در طوفان های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هستند و تجلیل از آنها تبعیت از قرآن کریم است.

 سه شنبه 3 شهریور 1394   369  0      

به گزارش روابط عمومی  سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در مراسم بزرگداشت مقام حضرت امامزاده جعفر (ع) یزد با اشاره به شعائر خداوند در قرآن کریم افزود: در سوره مبارکه حج خداوند متعال بیان می دارد که تعظیم و بزرگداشت شعائر از تقوای دل هاست.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: حضرت ابراهیم خلیل پس از گذراندن بسیاری از آزمایشات دشوار الهی به مقام امامت رسید چرا که برای اقامه دین و نماز بسیاری از رنج ها را تحمل نمود و در این راه خانواده اش نیز با او همراه بودند.
وی در ادامه اظهار داشت: این داستان را خداوند برای امروز ما و شما بیان نموده است و وظیفه امروز ماست که از انقلاب و ولایت دفاع کنیم.
سخنران مراسم افزود: خداوند در داستان این پیامبر عظیم الشان در قرآن کریم به این نکته اشاره کرده است که هر کس در راه ما استقامت بورزد و از خود و خانواده و فرزندش نیز بگذرد ما او را نامدار و پرآوازه خواهیم  کرد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی تاکید کرد: این شعائر الهی آرم عشق به خداست، آرم انقلاب درونی و مجاهدت است .
امام جمعه موقت تهران متذکر شد: خانواده و فرزندان پیامبر و اهل بیت علیهم السلام برای دفاع از دین مصیبت ها و رنج هایی را به جان خریدند و خداوند آنها را نامدار کرده است.
وی افزود: امامزادگان عظیم الشان به عنوان فرزندان اهل بیت(ع) به بسیاری از کشور های اسلامی از جمله ایران هجرت نموده اند و ایشان روزنه رحمت الهی، سند حقانیت و دارالشفای ما هستند.
سخنران مراسم با اشاره به روحیه بالای ولایتمداری در مردم دارالعباده یزد اظهار داشت: اکرام و تجلیل ما از امامزادگان در ابعاد مختلفی صورت می گیرد و در حقیقت تجلیل از امامزادگان تبعیت از قرآن کریم است چرا که اینها شعائر الهی هستند.
حجت الاسلام صدیقی با اشاره به آیات شریفه سوره مبارکه کوثر تاکید کرد: اگر خداوند فرزندان حضرت زهرا (س) و اهل بیت پیامبر اکرم علیهم السلام را بزرگ می شمارد نشانه کوثر بودن است و این نقطه مقابل ابتر است.
وی نسل پر برکت حضرت زهرا (س) را یادآور شد و افزود: سید مرتضی، سید رضی سید بحر العلوم ، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که منشاء بسیاری از خدمات دینی و غیره هستند همه از این نسل با برکت می باشند.
امام جمعه موقت تهران افزود: امامزادگان در شهر ها و روستا ها ملجا و پناه مردم هستند و این خاندان کشتی نجات ما در طوفان های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می باشند.
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرموده اند امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند اظهار داشت: وجود حضرت امامزاده جعفر (ع) در یزد مایه برکت است.
وی در پایان شورای نگهبان را نگاه بان قانون اساسی برشمرد و تاکید کرد: گروهی از مجتهدین قانون اساسی را تعیین کرده اند و ایشان این شورا را برای صیانت از میثاق ملی ما قرار داده اند.
گفتنی است این مراسم روز شنبه 31 مرداد ماه در مسجد اعظم آستان مقدس امامزاده جعفر (ع)یزد برگزار شد.

برچسب ها   صدیقی

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر