اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

بنیادی:مردم باید آثاروقف راحس کنند/سنت وقف درحال احیاست

بنیادی:مردم باید آثاروقف راحس کنند/سنت وقف درحال احیاست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وقف در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی باید تقویت شود و در عین حال خوشبختانه سنت حسنه وقف در کشور در حال احیاست.

 سه شنبه 9 آذر 1395   604  0      

به گزارش ستاد خبری دهه وقف، بهروز بنیادی همزمان با دهه وقف، با اشاره به نقش وقف اظهار کرد: وقف یک سنت حسنه به شمار می‌رود و به‌عنوان یکی از ارزش‌های اسلامی و صدقه جاریه مطرح بوده و خیرات آن برای واقف تا ابد ماندگار است.

وی تصریح کرد: وقف از قدیم‌الایام در ایران اسلامی وجود داشته است و مردم ایران به این سنت حسنه و یکی از ارزش‌های مهم دینی پایبند بوده اند.

بنیادی با تأکید بر اینکه بزرگان ما در بحث وقف در تاریخ انقلاب اسلامی گام‌های بزرگی برداشته‌اند، اضافه کرد: در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی، سنت حسنه وقف در کشور به دلایلی کم‌رنگ شده بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی نیز در کم‌رنگ شدن وقف در جامعه بی‌تأثیر نبوده است، تصریح کرد: درمجموع باید نگاه ویژه و خاصی به این سنت حسنه داشت.

بنیادی با بیان اینکه مسئولان حوزه وقف و سازمان اوقاف و امور خیریه باید جایگاه واقعی وقف را نشان دهند، اضافه کرد: وقف یک‌سری ملزوماتی دارد و باید طبق نیت واقف عمل شود.

بنیادی با اشاره به این موضوع که مردم حضور وقف بین خود و جامعه را باید احساس کنند، تصریح کرد: اقدامات در حوزه وقف و درمجموع موقوفات باید در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و ... قابل لمس باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقف در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی باید تقویت شود، افزود: حتماً باید در این حوزه نیز توجه ویژه‌ای به مقوله وقف داشت.

 
 
 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر