اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

ارسال 458 اثر از 35 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

ارسال 458 اثر از 35 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: 458 اثر از هنرمندان 35 کشور جهان به دبیرخانه پنجمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری ارسال شده است.

 چهارشنبه 25 اسفند 1395   775  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از کردستان حجت الاسلام مصطفی نوروزی در گفت و گو یی  با بیان این مطلب افزود: این آثار از کشورهای چین، اکراین، برزیل، صربستان، لیبی، نیجریه، انگلستان، ازبکستان، ترکیه، مصر، سوریه، مقدونیه، هلند، ایتالیا، پرتغال، بلاروس، ارمنستان و چند کشور دیگر ارسال شده است.

به گفته وی بیشترین آثار ارسال شده را مربوط به کشورهای چین، ترکیه، صربستان و مونته نگرو بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار کرد: داوری این آثار در 2 مرحله انجام و آیین اختتامیه نیز هفته پایانی فروردین با معرفی برترین ها در رشته های مختلف در سنندج برگزار می شود.

وی در ادامه به محورهای این جشنواره اشاره کرد و گفت: وقف و اقتصاد مقاومتی، وقف و رفع نیازهای جامعه، وقف مشارکتی، وقف خرد، وقف و ازدواج، وقف و اشتغال زایی، وقف و علم و تحصیل، وقف سلامت و وقف قرآن از جمله محورهای این جشنواره است.

حجت الاسلام نوروزی هدف از برگزاری این جشنواره را تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف در میان آحاد مختلف جامعه از زبان گویا و رسای هنر عنوان کرد و افزود: فراخوان این جشنواره از هفتم تا شانزدهم آذر ماه اعلام و رونمایی از پوستر جشنواره نیز انجام شد.

وی از تفاوت های بارز این دوره از جشنواره با دوره های گذشته را افزودن بخش کودک و نوجوان در کنار بخش اصلی ذکر کرد و گفت: نهادینه کردن فرهنگ وقف در بین کودکان و نوجوانان و برگزاری ورک شاپ تخصصی در کرمانشاه، اصفهان و سنندج از جمله اهداف افزودن این بخش به جشنواره بود.

پنجمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در سه رشته کاریکاتور، تصویر سازی و نقاشی هفته آخر فروردین 96 در سنندج برگزار می شود.

هم اکنون در استان کردستان بیش از یک هزار و 800 موقوفه با 19 هزار رقبه وجود دارد.

 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر