اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حافظ کل قرآن: فعالیت های قرآنی بصیرت لازم برای حضور موثر سیاسی اجتماعی را به زنان می دهد

حافظ کل قرآن: فعالیت های قرآنی بصیرت لازم برای حضور موثر سیاسی اجتماعی را به زنان می دهد

حافظ کل قرآن درباره تاثیر فعالیت های قرآنی بر بصیرت افزایی و حضور موثر بانوان در عرصه های سیاسی اجتماعی همچون انتخابات گفت: ما به عنوان بانوان قرآنی باید با اقتداء به سخنان مقام معظم رهبری و تعمق در قرآن که سرچشمه بصیرت است، به رویکرد انتخاب اصلح برسیم.

 چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396   403  0      

به گزارش ستاد خبری اولین مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، نسرین جعفری، نفر اول رشته حفظ کل مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد تاثیر برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن بانوان در ایجاد انگیزه برای ورود این قشر به فعالیت های قرآنی اظهار کرد: به شخصه از برگزاری مسابقات برای خواهران خوشحالم. همیشه برای ما این مساله وجود داشت که چرا برای بانوان مسابقات در این سطح برگزار نمی شود. تحقق این گام بلند در عرصه فعالیت های قرآنی می تواند برای بانوانی که به تازگی وارد این عرصه شده اند، بسیار انگیزه بخش باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برگزاری این مسابقات در چنین سطحی بار معنوی بالایی دارد و افرادی که در مسابقات حضور می یابند به نام ایران پرچم قرآن را افراشته می کنند. همین که به نام کشور و ملیت و به نام ایران در این مسابقات حضور می یابند می تواند انگیزه شرکت کنندگان ما را چند برابر کند.

حافظ کل قرآن کریم در مورد تاثیر فعالیت های تبلیغی-ترویجی نظیر مسابقات بین المللی قرآن بر تغییر نگرش و زمینه سازی برای بانوان در امر اصلاح سبک زندگی افزود: قاعدتا برگزاری این رویداد تاثیر بسزایی در بهبود سبک زندگی بانوان دارد. فعالیت هایی از این دست سبب می شود تا بانوان در زندگی خود بیشتر وارد وادی قرآن شوند. وقتی در یک مسابقه قرآنی، دوره های آموزش قرآن و یا یک سخنرانی قرآنی حضور می یابیم در واقع انگیزه ای است برای اینکه بتوانیم خانواده خود را با قرآن بیشتر مانوس کنیم.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی اردن و لیبی با اشاره به نقش بصیرت افزایی قرآن در حضور اجتماعی-سیاسی اثرگذار بانوان در عرصه هایی مثل انتخابات و انتخاب اصلح گفت: در این عرصه نمی توان چندان تفکیک جنیستی داشت ولی انتظار این است کسانی که قرآنی هستند به ویژه بانوان قرآنی بتوانند حضور پرشور تری داشته باشند. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره تاکید بر بصیرت افزایی دارند. پس ما نیز به عنوان بانوان قرآنی باید با اقتدا به سخن معظم له و همچنین تعمق در قرآن که خود سرچشمه بصیرت است، بتوانیم به رویکرد انتخاب اصلح برسیم.

وی ادامه داد: حضور در برنامه های قرآنی سبب می شود تا بانوان بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و به نوعی جامعه قرآنی در ذیل جلساتی که برگزار می کند عاملی است برای آشنایی هرچه بیشتر با این فضاها .

این حافظ کل قرآن در مورد ظرفیت مسابقات قرآن در نشان دادن توان نظام و انقلاب اسلام در شخصیت بخشی به بانوان اظهار کرد: قبلا که مسابقات قرآن ویژه بانوان در سطح بین المللی برگزار نمی شد بسیار به این موضوع فکر می کردم. به خاطر دارم که آن زمان به نظرم تنها در اردن و لیبی این مسابقات برگزار می شد و برایم همیشه این سوال بود که چرا نباید این رویداد برای بانوان نیز برگزار شود. با برگزاری این رویداد می توانیم بانوان فرهیخته که در حوزه قرآن فعالیت دارند را معرفی کنیم، ضمن اینکه فکر می کنم در ذیل برگزاری این مسابقات می توان کلیپ یا مجموعه ای منسجم از زنان قرآنی را که در عرصه های علمی و فرهنگی نیز فعالیت داشته و شخصیت های برجسته ای هستند در سطح بین المللی معرفی کنیم.

گفتنی است، اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از سوم تا پنجم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگانی از 20 کشور جهان در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد و عصر امروز چهارشنبه، ششم اردیبهشت در اختتامیه سی و چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم برترین های خود را می شناسد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر