اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکیدکرد:لزوم تدوین قوانین حمایتی ازواقفان برای توسعه وقف‌های جدید

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکیدکرد:لزوم تدوین قوانین حمایتی ازواقفان برای توسعه وقف‌های جدید

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین حمایتی از واقفان و خیران باید تدوین شود تا انگیزه‌ ایجاد وقف‌های جدید در بین مردم افزایش یابد.

 دوشنبه 11 اردیبهشت 1396   797  0      

به گزارش روابط عمومی  سازمان اوقاف وامور خیریه از استان مازندران، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در بازدید از اداره اوقاف و امور خیریه ساری و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با قدردانی از فعالیت‌های اثرگذار اوقاف در استان، گفت: ظرفیت‌های اوقاف هنوز به‌خوبی تبیین  و به جامعه شناسانده نشده است.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد با بیان اینکه سازمان اوقاف در اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های وقف به مردم ورود خوبی داشته اما باید جدی‌تر و اثرگذارتر  باشد، اظهار کرد: اوقاف یک سازمان تخصصی و حرفه‌ای است و باید به آن توجه بیشتری شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های اوقاف فقط به مدیریت امام‌زادگان و موقوفات خلاصه نمی‌شود بلکه ظرفیت‌های عظیمی در حوزه‌های قرآنی، دینی، معنوی، فرهنگی، خیریه در این سازمان وجود دارد .

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید قوانین حمایتی از واقفان و خیران در جامعه تدوین  شود تا انگیزه‌ ایجاد وقف‌های جدید در بین مردم افزایش پیدا کند، گفت: فعالیت‌های اوقاف بسیار ارزشمند و مفید است و ثمرات آن به جامعه بر می‌گردد.

*لزوم اطلاع‌رسانی خدمات اوقاف در جامعه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه اوقاف تعامل با مسؤولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را وظیفه خود می‌داند، گفت: اوقاف در چندسال اخیر فعالیت‌ها و خدمات ارزشمندی به جامعه داشته است که باید بیشتر از این به جامعه شناسانده شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه وقف هنوز به‌خوبی در جامعه ترویج داده نشده است، اظهار کرد: اوقاف خواستار حمایت بیشتر مسؤولان برای ترویج فرهنگ وقف است و در واقع ترویج فرهنگ وقف و اثرات آن به خود جامعه و مردم برمی‌گردد.

 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر