اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

جشن ولایت فردا همزمان باعید غدیر در 2200امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می شود/راه اندازی 250 کاروان شادی درسطح شهرها

جشن ولایت فردا همزمان باعید غدیر در 2200امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می شود/راه اندازی 250 کاروان شادی درسطح شهرها

مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه این سازمان برای ترویج فرهنگ غدیر و ایجاد شور و نشاط در میان آحاد مردم جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی را برگزار می کند گفت: فردا همزمان با روز عید سعید غدیر جشن ولایت با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و سادات در 2200 امامزاده و بقعه متبرکه کشور برگزار می شود.

 جمعه 17 شهریور 1396   632  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد ‌کاظم موسوی متقی، مدیر‌کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت و گویی با تبریک ایام دهه ولایت و فرا رسیدن عید سعید غدیر گفت: جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی همزمان با عید سعید غدیر خم در راستای ترویج فرهنگ ولایت و امامت و مودت اهل بیت و به منظور قطب فرهنگی شدن امام زادگان به صورت هماهنگ صبح فردا در امام زادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور و به صورت ویژه در 2200 امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می شود.
وی از برگزاری مراسم ویژه روز عید سعید غدیر و تکریم سادات در امام زادگان سراسر کشور خبر داد و افزود: یکی از سنت های قدیمی و ارزشمند درجامعه اسلامی در روز عید غدیر حضور در امام زادگان و رسیدن به محضر سادات جهت تجدید میثاق و بیعت با آنها در روز عید و عرض تبریک به ایشان است، چرا که سادات از سلاله فاطمه زهرا(س) و امیرالمؤمنین(ع)‌ هستند.
مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف خاطر نشان کرد: برگزاری چنین مراسمی نشان از اظهار مودت و ارادت دوستداران اهل بیت (س)‌ و عرض ارادت به خاندان اهل بیت است. ضمن اینکه علاوه بر برگزاری جشن‌های متداول عید غدیر به دنبال ‌آن هستیم تا برنامه‌های جدید فرهنگی را در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور گسترش دهیم.
وی با اشاره به دیگر برنامه های سازمان اوقاف در این ایام افزود: سازمان اوقاف با اعزام روحانی و مبلغ دینی، مداح و سخنران به بقاع متبرکه سعی دارد نسبت به ترویج فرهنگ ولایی و جشن های مذهبی و مردمی اقدام نماید.
وی ادامه داد: همچنین از جمله برنامه هایی که همزمان با عید سعید غدیر برگزار خواهد شد قرائت میثاق نامه و خواندن پیمان برادری در میان برادران دینی است.
موسوی متقی افزود: یکی از سنت‌های مطلوب و عمل مستحبی روز عید غدیر برقراری عقد اخوت و پیمان برادری بین مؤمنین است که قرار است در امامزادگان شاخص این سنت حسنه اجرایی شود.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه خطبه‌خوانی غدیر یکی از سنت‌های حسنه در این عید عظیم است،‌ افزود: در ویژه برنامه جشن ولایت علوی قرائت میثاق‌نامه ولایی که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه طراحی و چاپ شده است در دستور کار قرار دارد و این میثاق نامه از طریق ادارات اوقاف بین مردم توزیع شده است.
وی افزود: همچنین عهدنامه غدیر که در کتب روایی ثبت و ضبط است و تأکید فراوانی هم از سوی پیامبر اعظم در مورد آن شده است در این مراسم بین بازدید کنندگان توزیع خواهد شد.
موسوی متقی تصریح کرد : بیش از 400 روحانی به صورت افتخاری تا کنون از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه به آستان امامزادگان و بقاع متبرکه اعزام و 300 خیمه‌ معرفت برای پاسخگویی به مسائل شرعی و دینی برپا شده است.
مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری همایش بانوان ولایی در عصر روز عید غدیر خبرداد و افزود: همایش بانوان ولایی با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تکریم بانوان عصر روز شنبه 18 شهریور ماه دو ساعت قبل از اذان مغرب در آستان مقدس امام زادگان و بقاع متبرکه شاخص برگزار می شود ضمن اینکه در این مراسم از مادران شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم تجلیل خواهد شد.
وی به طراحی مسابقه کتابخوانی ویژه عید غدیر اشاره کرد و گفت: همزمان با سعید عید غدیر کتابی با عنوان "در امتداد غدیر" با تیراژ 50 هزار نسخه در میان زائران و مسافران و شرکت کنندگان در جشن ولایت توزیع می شود که این مسابقه به صورت پیامکی نیز برگزار می شود و برای نفرات برگزیده جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.
موسوی متقی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های ویژه این سازمان راه اندازی کاروان شادی جشن غدیر از یک نقطه مشخص در سطح شهرها به سمت 250 امامزاده همراه با برنامه های شاد و مدیحه سرایی و همراهی مردم با اجرای آیین های نمایشی‌ است.
موسوی متقی با اشاره به تولید محصولات ویژه غدیر گفت: 56 محصول فرهنگی ویژه عید غدیر شامل نرم افزار، کتاب، پوستر، مجموعه نمایشگاهی تولید و هم اکنون از طریق سایت معاونت فرهنگی سازمان اوقاف به نشانی mfpo.ir قابل دریافت است.
انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار