اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

 خدمت‌رسانی اوقاف به زائران امام حسین(ع) تا 4 روز بعد از اربعین / افزایش تعداد موکب‌داران در اربعین 96

خدمت‌رسانی اوقاف به زائران امام حسین(ع) تا 4 روز بعد از اربعین / افزایش تعداد موکب‌داران در اربعین 96

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با بیان اینکه موکب‌های اوقاف در شلمچه و چزابه تا چهار روز بعد از اربعین در خدمت زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) هستند، گفت: بر اساس مشاهداتی که داشتیم ظاهراً امسال تعداد موکب‌داران افزایش داشته است.

 یک شنبه 14 آبان 1396   473  0      

به گزارش ستاد خبری اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام سید محمد طباطبایی؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان درباره خدمت‌رسانی این اداره‌کل به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: موکب اوقاف و امور خیریه در سومین سال پیاپی در مرز چزابه و همچنین شلمچه برپا شده است.

وی افزود: در شلمچه، استان‌های بوشهر، فارس و هرمزگان و همچنین در چزابه استان‌های خوزستان، کرمان، اصفهان و یزد حضور دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان تصریح کرد: ادارات کل اوقاف برای راه اندازی مواکب خدمت‌رسانی به زائران حسینی از محل اجرای نیت واقفان (موقوفاتی که در راستای سیدالشهدا) و هم از محل کمکهای مردمی و خیران بهره مند شده‌اند.

طباطبایی با اشاره به توزیع سه وعده صبحانه، ناهار و شام در موکب‌های اوقاف در چزابه و شلمچه گفت: این موکبها به‌صورت رسمی از روز ششم آبان کار خود را شروع کرده‌اند و تا چهار روز بعد از اربعین در خدمت زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) هستند.

وی با اشاره به پیش‌بینی افزایش زائران نسبت به سال گذشته یادآور شد: براساس مشاهداتی که داشتیم ظاهراً امسال تعداد موکب ها افزایش داشته و میزان استقبال مردمی هم برای سفر اربعین خیلی بیشتر شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: کارهای فرهنگی از جمله برپایی نماز جماعت، استفاده از مُبلغان دینی برای پاسخگویی به شبهات زائران، پخش واقعه کربلا با دوربین سه بُعدی و همچنین غرفه کودکان نیز در موکب اوقاف انجام می شود.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر