اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

یک موکب در عراق و 5 موکب در ایران سهم اوقاف همدان در خدمت‌رسانی به زائران اربعین

یک موکب در عراق و 5 موکب در ایران سهم اوقاف همدان در خدمت‌رسانی به زائران اربعین

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: امسال یک موکب در کربلای معلی و پنج موکب در استان همدان برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) برپا شده است.

 دوشنبه 15 آبان 1396   445  0      

به گزارش ستاد خبری اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام سید حسن رضوی؛ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان درباره خدمت‌رسانی این اداره‌کل به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های مهم اداره‌کل اوقاف همدان در ایام اربعین، برپایی موکب‌های اربعین است که در این راستا امسال یک موکب در کربلای معلی و پنج موکب در استان همدان برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) برپا شده است.

وی افزود: موکب حضرت فاطمه زهرا (س) در خیابان شهدای کربلای معلی در نزدیکی حرم مطهر امام حسین (ع) برپا شده و از محل درآمد موقوفات استان، خیرات و نذورات مردمی استان همدان به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: یک موکب نیز در گردنه اسدآباد برپا شده که از سه‌شنبه هفته پیش، فعالیت خود را آغاز کرد و تا زمانی که زائران از کربلا بازگردند با ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی و توزیع غذا در وعده‌های سه گانه از زائران پذیرایی می‌کند.

رضوی افزود: یک موکب نیز در مسجد امام خمینی (ره) در سه راهی رزن، همدان و فامنین برپا شده است که فعالیتهای تبلیغی، اقامه نماز جماعت، پذیرایی و توزیع غذا و ارائه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی به زائران اربعین را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه یک موکب در ورودی شهر همدان در حسینیه کوهینی‌ها برپا شده است، تصریح کرد: این موکب برای خدمت‌رسانی به زائران در زمان بازگشت در نظر گرفته شده که فعالیت آن از سه روز مانده به اربعین مانده آغاز می‌شود .

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان خاطرنشان کرد: همچنین یک موکب نیز در عوارضی همدان به سمت ساوه در جایگاه خدمت‌رسانی الغدیر برای زمان بازگشت زائران از کربلا در نظر گرفته شده که سه روز قبل از روز اربعین مانده آغاز به کار می‌کند و فعالیت خود را به مدت یک هفته ادامه می دهد.

رضوی همچنین به برپایی یک موکب در حسینیه سیدالشهداء (ع) باغ بهشت همدان اشاره کرد و گفت: این موکب برپا شد تا چنانچه بر اثر نامساعد بودن آب و هوا، زائران مجبور به توقف در مسیر شدند بتوانند از خدمات این موکب استفاده کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر