اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

حماسه اربعین حسینی «مهیا شدن برای زندگی آخرالزمانی تشیع در جهان» است

حماسه اربعین حسینی «مهیا شدن برای زندگی آخرالزمانی تشیع در جهان» است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در بازدید از موکب امیرالمومنین علی (ع) اداره کل اوقاف استان البرز در نجف، حماسه اربعین حسینی را «مهیا شدن برای زندگی آخرالزمانی تشیع در جهان» دانست.

 چهارشنبه 17 آبان 1396   535  0      

به گزارش ستاد خبری اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام احمد شرفخانی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در بازدید از موکب امیرالمومنین علی (ع) اداره کل اوقاف استان البرز که در شهر نجف اشرف واقع در صحن حضرت زهرا (س) برپا شده است، درباره حماسه عظیم اربعین حسینی اظهار کرد: حماسه عظیم و میلیونی اربعین حسینی مراسمی برای جداسازی از زندگی عادی و مهیا شدن برای زندگی آخرالزمانی تشیع در جهان است.

وی افزود: با ورود انبوهی از زائران ایرانی به شهرهای نجف و کربلا مراسم راهپیمایی اربعین حسینی با شکوه تمام علیرغم تمام تهدیدهای امنیتی در جریان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف به تشریح خدمات اداره کل اوقاف البرز در حماسه اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: موکب امیرالمونین علی (ع ) در جهت معرفت‌افزایی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، برپایی نماز جماعت و پاسخگویی به سوالات شرعی زائران حسینی و پذیرایی غذای گرم و میان وعده خدمات شایسته‌ای را به زائران ارائه داده است.

حجت‌الاسلام شرفخانی خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین از دیرباز مورد تائید و تاکید علما و فقهای شیعه بوده و بیشتر آنها در این مراسم شرکت کرده‌اند.

وی پدیده بی‌ نظیر و حرکت عظیم و پر معنای راهپیمایی اربعین حسینی (ع) را حسنه‌ای ماندگار خواند و تاکید کرد: ترکیب عشق، ایمان، عقل و عاطفه از ویژگی‌‌های منحصر به‌ فرد مکتب اهل‌ بیت (ع) است و حرکت عاشقانه و مؤمنانه مردم از کشورهای مختلف جهان در این پدیده بی‌سابقه بدون تردید از جمله شعائر الهی است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار