اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

تشکیل کارگروه تبلیغ وترویج فرهنگ وقف درشورای شهرتهران/مشارکت درساخت سریال واقف خیراندیش حاج حسین آقا ملک

تشکیل کارگروه تبلیغ وترویج فرهنگ وقف درشورای شهرتهران/مشارکت درساخت سریال واقف خیراندیش حاج حسین آقا ملک

همزمان با نشست اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شمیرانات و شهرری با مسوولان اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران، مصوب شد که علاوه بر تشکیل کار گروه وقف در شورای اسلامی شهر تهران ،سریال حاج حسین ملک هم به صورت مشارکتی تولید شود.

 شنبه 4 آذر 1396   568  0      

به گزارش ستاد خبری دهه وقف همزمان با دهه وقف  نشست اعضای شورای  اسلامی شهر تهران، شمیرانات و شهرری با مدیرکل و مسئولان اداره کل اوقاف استان تهران برگزار شد ودر این نشست  تصویب شد که سریال حاج حسین ملک به صورت مشارکتی ساخته شود.
در این جلسه که با حضور مهندس محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و دکتر محمد جواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، شمیرانات و اسلامشهر و حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا محمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران ومسعود رحمتی مدیرکل روابط عمومی واموربین الملل سازمان اوقاف وسایر اعضاء  در محل امامزاده صالح (ع) تهران برگزار شد، علاوه بر تصویب تشکیل کارگروه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به دبیری مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف ، به منظور تبلیغ فرهنگ وقف ومعرفی شخصیت واقف خیراند یش وموسس کتابخانه ملک  سریال زندگی حاج حسین ملک با مشارکت چند نهاد تولید شود.
پیشنهاد ساخت سریال حاج حسین آقا  ملک از سوی محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، شمیرانات و اسلامشهر مطرح شد که با هدف معرفی وتبیین  ارزش صدقه جاریه وقف برای عموم و شخصیت حاج حسین  آقا ملک این سریال ساخته شود.
به اعتقاد رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران تجربه ساخت سریال دکتر قریب، به عنوان یک نمونه مشابه، زمینه‌ساز تجربی مناسبی برای حرکت‌های این‌چنینی است.
حق شناس گفت: برای تولید این سریال، شورای شهر و شهرداری تهران آمادگی دارند با سازمان اوقاف و امور خیریه و نیز دیگر نهادها و سازمان های مربوط و داوطلب، همکاری کنند.
حاج حسین ملک از چهره‌های اقتصادی بنام در چند دهه گذشته در خراسان بوده است. او ثروت عظیم خود را برای باقیات الصالحات، در مشهد وتهران و سایر نقاط کشور، در حوزه فرهنگ و بهداشت عمومی وقف کرد. مجموعه موزه و کتابخانه ملک در تهران، از موقوفات مهم وگرانسنگ  اوست.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار