اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

راه‌اندازی «ستاد توسعه موقوفات قرآنی» در ۳۱ استان/ایجاد 10 موقوفه قرآنی درهراستان تا پایان سال 96

راه‌اندازی «ستاد توسعه موقوفات قرآنی» در ۳۱ استان/ایجاد 10 موقوفه قرآنی درهراستان تا پایان سال 96

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از تشکیل ستاد توسعه موقوفات قرآنی در ۳۱ استان کشور خبر داد و گفت: مقرر شده در هر استان ۱۰ موقوفه قرآنی ایجاد شود.

 یک شنبه 5 آذر 1396   677  0      

به گزارش ستاد خبری دهه وقف حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه امروز در سومین نشست تخصصی هم‌اندیشی راهکارهای توسعه موقوفات قرآنی به مرور فعالیت‌های صورت گرفته از نشست برگزار شده در سال قبل تاکنون پرداخت و اظهار کرد: با تدبیر نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف در 31 استان کشور ستادی با عنوان «ستاد توسعه موقوفات قرآنی» تشکیل شد که چند مأموریت را دنبال می‌کند.
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که بهترین تبلیغ برای وقف را هزینه کردن عواید آن در جهت موقوفات عنوان کرده‌اند، تصریح کرد: یکی از این اهداف، اجرای نیات قرآنی در خصوص موقوفاتی است که موجود است و خیراندیشان در طول قرون گذشته آن را انجام داده‌اند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه این ستاد براساس سامانه جامع موقوفات، پیگیری‌هایی را در جهت خود این موقوفات، عواید و هزینه‌کرد آن انجام می‌دهد تا به‌صورت شفاف گزارش آن را به مردم ارائه شود، تاکید کرد: این ستاد فعالیت‌های خود را آغاز کرده و امسال به حسب برنامه‌ای که در سازمان طراحی شده است، مقرر شده در هر استان 10 موقوفه قرآنی ایجاد شود.
حجت‌الاسلام حسینی گفت: با توجه به اینکه در 6 ‌ماهه اول سال، همکاران ما در ادارات قرآنی درگیر مسابقات، برنامه‌های تابستانی و برنامه‌های ماه مبارک رمضان بودند، برنامه این بود از 10 سهمیه در نظر گرفته شده تا پایان سال، حداقل دو موقوفه در 6 ‌ماهه اول سال در هر استان ثبت شود و سایر سهمیه نیز تا پایان سال محقق شود.
وی اذعان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های خوب امسال ایجاد پویش وقف قرآنی بود که همزمان با چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن شکل گرفت.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: در هفته وقف با اهتمام و تلاش مرکز فناوری سازمان و روابط عمومی، سامانه‌ای در نظر گرفته شد تا در بحث وقف قرآنی و سایر موقوفات، افراد بتوانند مشارکت داشته باشند.
برچسب ها   وقف

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر