اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

دبیرشورای توسعه فرهنگ قرآنی: مردمی کردن مدیریت موقوفات ازراه‌های ترویج فرهنگ وقف است

دبیرشورای توسعه فرهنگ قرآنی: مردمی کردن مدیریت موقوفات ازراه‌های ترویج فرهنگ وقف است

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به راه‌های ترویج فرهنگ وقف گفت: در شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حال راه‌اندازی شورایی با عنوان شورای سیاست‌گذاری، هماهنگی و توسعه موقوفات قرآنی هستیم.

 یک شنبه 5 آذر 1396   517  0      

به گزارش ستاد خبری دهه وقف حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی؛ دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی پیش از ظهر امروز در سومین  نشست هم‌اندیشی توسعه موقوفات قرآنی درباره راه‌های ترویج فرهنگ سنت حسنه وقف اظهار کرد: مدیریت مردمی موقوفات از راه‌های ترویج فرهنگ وقف است.
وی افزود: باید با واگذاری مدیریت موقوفات به مردم و ارائه گزارش شفاف به آنها اعتماد مردم را برای ترویج موقوفات قرآنی جلب کرد.
حجت‌الاسلام محمدی با ارائه پیشنهادی مبنی بر بازخوانی مطالب سه دوره این نشست تاکید کرد: باید نظراتی که طی سه دوره در نشست ارائه شده بازخوانی شود و ببینیم که کدام پیشنهاد مفید بوده و کدام پیشنهادها عملی شده است
. دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گرایش مردم به کارهای خیریه بدون انگیزه مذهبی را از آفات وقف دانست و گفت: متأسفانه این اتفاق در حال گسترش است و یکی از آفت‌های وقف به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه کارکنان سازمان اوقاف نباید فقط کارگزار وقف باشند، تصریح کرد: باید این عزیزان در ترویج وقف هم پیشگام شوند و در راستای گسترش وقف گام بردارند. حجت‌الاسلام محمدی از تشکیل شورای سیاست گذاری برای ترویج فرهنگ وقف قرآنی در شورای توسعه خبر داد و یادآور شد: ما در شورای توسعه در حال راه‌اندازی شورایی با عنوان شورای سیاست‌گذاری، هماهنگی و توسعه موقوفات قرآنی هستیم که رئیس سازمان اوقاف، معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، رئیس سازمان صدا و سیما و بسیاری از مسئولان عضو آن هستند و اگر به‌صورت قانونی به تصویب برسد، می‌تواند مسیر وقف را برای سازمان اوقاف هموار کند.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از وجود بیش از هزار موضوع برای موقوفا ت قرآنی خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر کارگروهی تشکیل شود تا به بررسی همه عرصه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و... بپردازد، موضوعات زیادی در حوزه وقف قرآنی استخراج خواهد شد.
برچسب ها   وقف قرآنی

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار