اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

پیش‌بینی یک هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای بقاع متبرکه در سال 97

پیش‌بینی یک هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای بقاع متبرکه در سال 97

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از پیش‌بینی مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه اقدامات عمرانی در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر ایران اسلامی درسال جاری خبر داد.

 یک شنبه 5 فروردین 1397   1619  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین میرخلیلی در حاشیه بازدید از طرح آرامش بهاری امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: این مبلغ از منابع داخلی سازمان اوقاف در قالب تسهیلات در اختیار امامزادگان و بقاع متبرکه متقاضی قرار می‌گیرد و از محل درآمدهای خود آن را باز پرداخت می‌کنند.
وی با بیان اینکه درآمدهای هر امامزاده یا بقعه متبرکه باید درهمان محل هزینه شود، افزود: براین اساس و نیز نیت واقف یا واقفان، نمی‌توان نذورات مردمی را در امامزاده یا بقعه متبرکه دیگر هزینه کرد.
حجت‌الاسلام میرخلیلی اضافه کرد: به دلیل مشکلات مالی دولت و با وجود داشتن ردیف بودجه عمرانی برای مساجد و بقاع متبرکه، چند سالی است که بودجه‌ای در این خصوص اختصاص نمی یابد.
وی با تاکید بر ضرورت کمک استانداران و سازمان برنامه و بودجه استانها برای توسعه عمرانی بقاع متبرکه، تصریح کرد: توسعه عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران صورت می گیرد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: افزون بر هشت هزار امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 50 درصد آن دارای زائر است.
حجت‌الاسلام میرخلیلی به اجرای طرح ملی آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه نیز اشاره کرد و گفت: امسال این طرح در 2 هزارو 700 امامزاده و بقعه متبرکه درحال اجرا است و در حاشیه آن یک هزار و 770 خیمه معرفت و غرفه های آن برپا شده است.
وی از وجود 883 زائرسرا در بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری خبر داد و افزود: اجرای این طرح ملی با هدف تحقق منویات مقام معظم  رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در حال اجرا است و هر سال شاهد افزایش حضور مسافران در این طرح هستیم.
حجت‌الاسلام میرخلیلی خاطرنشان کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه کشور بویژه در استان گلستان عاملی برای وحدت و همدلی بیشتر اقوام و مذاهب اسلامی هستند و بر این اساس ارائه خدمات مطلوب به زائران برای بهره‌مندی معنوی بیشتر آنان از این بقاع متبرکه از رویکردهای سازمان اقواف و امور خیریه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر