اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

ثبت حضور  1500 زائر خارجی در  حرم   بی بی حکیمه (س) گچساران

ثبت حضور 1500 زائر خارجی در حرم بی بی حکیمه (س) گچساران

یک هزار و 500 زائر خارجی از کشورهای عراق، کویت و امارات از 28 اسفند 1396 تاکنون به زیارت امامزاده بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) نایل شدند.

 سه شنبه 7 فروردین 1397   2474  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران با بیان این مطلب  افزود: حدود 200 هزار زائر از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون به حرم بی بی حکیمه (س) مشرف شدند.
وی بیان کرد: از این تعداد زائر بیش از78 هزارو 359 نفر در حرم بی بی حکیمه خواهر امام رضا(ع) اقامت کردند.
بهمنی آزاد گفت: در یک سال گذشته بیش از یک میلیون زائر داخلی از سراسر ایران اسلامی و کشورهای خارجی به زیارت حضرت بی بی حکیمه (س) آمدند.
وی افزود: بقعه متبرکه بی بی حکیمه خاتون (س) و بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع) با امکانات اسکان و خدمات رفاهی آماده پذیرایی دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران، همچنین از استقرار 6روحانی کارشناس و مبلغ دینی در ایام تعطیلات نوروز در حرم بی بی حکیمه (س) خبر داد و گفت: برگزاری نماز جماعت و بازگو کردن احکام دین در دستور کار مبلغان اعزامی قرار دارد.
بهمنی آزاد افزود: نظارت بازرسان تعزیرات بر رقبه های تجاری در حرم بی‌بی حکیمه (س)، ایجاد یک باب نانوایی سیار، 20 باب مغازه، استقرار قصابی، مستقر شدن تانکر آب‌رسانی سیار، لکه‌گیری و نصب علایم راهنما و رانندگی در راه‌های منتهی به حرم بی‌بی حکیمه (س) از سایر اقدامات انجام‌شده برای رفاه زائران است.
براساس گزارش ها این بانوی بزرگوار از دختران حضرت امام موسی بن جعفر (ع) است که در زمان حکومت بنی‌عباس زندگی می‌کرده است.
حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه (س) در 80 کیلومتری شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر