اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حافظ روشندل ترکیه‌ای: حفظ قرآن دنیا را برای من روشن کرد

حافظ روشندل ترکیه‌ای: حفظ قرآن دنیا را برای من روشن کرد

حافظ روشندل اهل ترکیه با اشاره به اینکه تقسیم‌بندی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف از جمله نابینایان و خانمها، آن را بسیار باشکوه کرده است، گفت: از وقتی که قرآن را حفظ کردم، دنیا برایم روشن شده و تاریکی احساس نمی‌کنم.

 سه شنبه 4 اردیبهشت 1397   685  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه اکرم اوچار؛ حافظ روشندل اهل ترکیه درباره وضعیت قرآن در کشور متبوعش اظهار کرد: حدود ۳۰-۴۰ سال گذشته به واسطه دولتهای لائیکی که بر سر کار آمدند قرآن چندان جایگاهی در ترکیه نداشت اما با توجه به روی کار آمدن دولتهای اسلام‌گرا قرآن اهمیت و جایگاه خوبی پیدا کرده است، به حدی که در اکثر محله‌ها مدارس آموزش قرآن ایجاد شده است.
وی افزود: تقسیم‌بندی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف از جمله نابینایان و خانمها، آن را بسیار باشکوه کرده است.
متسابق روشندل ترکیه‌ای اهمیت قرآن کریم را در کشورش را به حدی دانست که در ماه مبارک رمضان امسال در مسجد فاتح ترکیه، مسابقات بین‌المللی قرآن برگزار خواهد شد و این مهم را نشاندهنده نگاه ویژه دولت ترکیه به قرآن کریم است.
اوچار در پیامی به نابینایان دوستدار قرآن گفت: من از وقتی که قرآن را حفظ کردم، دنیا برایم روشن شده و تاریکی احساس نمی‌کنم و به همه روشندلان مشتاق به قرآن توصیه می‌کنم که آنها هم قرآن را حفظ کنند تا به تاریکی دنیایشان پایان دهند.
گفتنی است مترجم این متسابق در پایان مصاحبه به این نکته اشاره کرد ایشان ۱۰ سال پیش بر اثر بیماری، بینایی خود را از دست داده و در حال حاضر امکان جراحی و بینا شدنش وجود دارد ولی حاضر به انجام این کار نیست و می‌گوید من از زمانی که با قرآن آشنا شدم دیگر هیچ مشکلی ندارم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر