اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

وزیر اموزش وپرورش : دوساعت درهفته برای آموزش قرآن کافی نیست/ تقویت برنامه‌های قرآنی در مدارس

وزیر اموزش وپرورش : دوساعت درهفته برای آموزش قرآن کافی نیست/ تقویت برنامه‌های قرآنی در مدارس

وزیر آموزش و پرورش انس با قرآن را یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه دانست و گفت: امیدوارم این چنین برنامه‌هایی قرآنی را در مدارس تقویت کنیم و از این سرمایه بیشتر استفاده شود تا انس با قرآن را در بین جوانان و نوجوانان افزایش دهیم.

 چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397   940  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه سید محمد بطحایی؛ وزیر آموزش و پرورش با حضور در محل برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی با مجری شبکه قرآن ومعارف سیما اظهار کرد: در این دنیای بسیار آشفته، سرگشته و بد اخلاق امروز راهی جز تمسک جستن از آموزه‌های قرآنی وجود ندارد و تنها راه برای رسیدن به سر منزل مقصود تمسک جستن و انس با قرآن است.

وی ادامه داد: برگزاری چنین مسابقات سهم بزرگی در آموزه های قرآنی خواهد داشت و من و همکارانم در آموزش و پرورش از این ثروت بزرگ بهره خواهیم گرفت تا از این سرمایه برای یافتن راه صحیح استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از مهم‌ترین نکات در آموزش و پرورش موضوع انس با قرآن و تمسک جستن از مسیر‌های مختلف همچون قرائت، تدبر، تلاوت و راه‌هایی دیگر در این حوزه است.

بطحایی تصریح کرد: امیدوارم این چنین برنامه‌هایی قرآنی را در مدارس تقویت کنیم و از این سرمایه بیشتر استفاده شود تا انس با قرآن را در بین جوانان و نوجوانان افزایش دهیم.

وی افزود: برنامه‌های مفصلی در آموزش و پرورش در نظر داریم، اما سد‌هایی مانع از اجرای کامل آن می‌شود که البته دولت دوازدهم برای موفقیت بیشتر در این زمینه در حال تلاش است.

بطحایی یادآور شد: تنها چراغی که می‌تواند فرزندان ما را در این دنیای آشفته هدایت کند نورانیت قرآن کریم است و باید انس بچه‌ها با قرآن را بیشتر کنیم، حدود دو ساعت هفته برای بچه‌ها کافی نیست و بخش عمده این برنامه باید در خانواده باشد که با کمک معاونت پرورشی برنامه‌های مختلفی خواهیم داشت.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر