اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

متسابق عمانی: ایران درگسترش اهداف قرآنی موفق است

متسابق عمانی: ایران درگسترش اهداف قرآنی موفق است

متسابق شرکت کننده از کشور عمان، مردم ایران را مردمی با شور و نشاط قرآنی و میهمان نواز عنوان کرد و گفت: ما به عنوان متسابقین شرکت کننده در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به هر جا که پا می گذاریم با مردمی مهربان و دوست داشتنی مواجه می شدیم.

 چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397   1087  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه، سالم بن سعید بن عبدالله القصابی  متسابق اعزامی از کشور عمان در حاشیه خلیج فارس با بیان اینکه این رفتار مردم ایران، احساس امنیت و آسایش را به میهمانان سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم القاء می کند افزود: جمهوری اسلامی ایران کشوری ناآشنا  برای ما نیست و ما به عنوان شهروند عمانی بارها نام ایران را از رادیو تلویزیون کشورمان شنیده ایم و روابط دو کشور همیشه دوستانه و برادرانه بوده است.
القصابی با یادآوری اینکه برگزاری مسابقات قرآنی موجب گسترش جو برادری و رافت اسلامی در بین سایر کشورهای شرکت کننده در آن خواهد شد اظهار داشت: به نظر من سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در تهران توانسته است در تحقق اهداف قرآنی نسبت به سایر مسابقات مشابه در کشورهای جهان موفق تر عمل کند و من این موضوع را به مردم و مسئولان برگزار کننده آن تبریک می گویم.
وی آموزش قرآن از طریق اینترنت به دانش آموزان در خانه های خود را یکی از فعالیت های اساسی وزارت اوقاف عمان به شمار آورد و گفت: خوشبختانه این پروژه اخیراً جایزه بزرگ کویت در بین کشورهای شرکت کننده در فعالیت های قرآنی را به خود اختصاص داد.
سالم بن سعید بن عبدالله القصابی در خصوص دیدگاهش نسبت به جمهوری اسلامی ایران متذکر شد: همان طور که قبلاً هم اشاره کردم هدف از برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم وحدت مسلمانان حول محور قرآن است و همان گونه که فلسفه قرآن است که وحدت مسلمانان را به وجود بیاورد، این هدف در مسابقات قرآنی متجلی شده است.
وی ادامه داد: من از مسئولان کمیته برگزارکننده مسابقات به خاطر میهمان نوازی تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم خداوند متعال در همه حال آنها را موفق بدارد.
القصابی اضافه کرد: طبعاً هدف از برگزاری چنین مسابقاتی این است که مسلمانان جهان از هر نوع رنگ، نژاد، فرهنگ و زبان در زیر لوای اسلام و محوریت قرآن اجتماع کرده و به نشر و گسترش آن بیندیشند.
متسابق اهل عمان در خصوص نحوه فعالیت های قرآنی در کشورش خاطرنشان کرد: در وزارت اوقاف عمان بخشی به نام فعالیت های قرآنی وجود دارد که در ماه های اخیر با استفاده از پیام نوین پیام رسانه و شبکه های اجتماعی توانستیم در تبلیغ و نشر تعالیم قرآنی در عمان گام های بلندی برداریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر