اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

بیانیه هیئت داوران سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

بیانیه هیئت داوران سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

پیام اجتماع قرآنی جهان اسلام تمسک به ریسمان وحدت آفرین قرآن کریم است

 چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397   2004  0      

بیانیه هیئت داوران سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که توسط دکتر مستفید رئیس هیئت داوران این دوره از مسابقات قرائت شد به این شرح است.
« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
اِنَّ هـّْذِه“ اُمَّتُكُم اُمَّةً واحِدَةً وَ اَنَا رَبُّكُم فَاعبُدونِ (انبیا 92)
بازگشت به قرآن¬کریم برای امت اسلامی، امروز تنها داروی شفابخش است و تنها مسیر سعادت دنیا و آخرت
إِذَا الْتَبَسَتْ عَلَيْكُمُ الْفِتَنُ كَقِطَعِ اللَّيْلِ الْمُظْلِمِ فَعَلَيْكُمْ بِالْقُرْآنِ فَإِنَّهُ شَافِعٌ مُشَفَّعٌ وَ مَاحِلٌ مُصَدَّقٌ وَ مَنْ جَعَلَهُ أَمَامَهُ قَادَهُ إِلَى الْجَنَّةِ (رسول الله (ص))
اینک که دشمنان خرد و کلان از استکبار جهانی تا صهیونیست بین الملل با حربه اختلاف افکنی و دمیدن در تعصبات قومی و مذهبی با قصد شوم تسلط بر مقدرات امت اسلامی در جای جای ممالک اسلامی؛ آتش جنگ و خونریزی را گسترانیده اند و با هدایت سرمایه های عظیم مسلمانان به تضعیف امت واحده اسلامی کمر همت بسته اند، تنها راه نجات، تمسک به قرآن کریم و عمل به تعالیم آن و در راس همه دستورات، ایمان حقیقی به حضرت ربوبیت (جل و علا) و کفر به شیاطین و طواغیت عالم و اعتصام و تمسک به ریسمان محکم الهی است.
فَمَن يَكفُر بِالطّاغوتِ وَ يُؤمِن بِاللهِ فَقَدِ استَمسَكَ بِالعُروَةِ الوُثقيّْ لَا انفِصامَ لَها (بقره 256)
پیام اجتماع نخبگان قرآنی امت اسلامی در این مسابقات بر سر سفره قرآن کریم برای دوستان و دشمنان، پیام وحدت و یکپارچگی و اعتصام و تمسک امت اسلامی به ریسمان وحدت آفرین قرآن کریم است و پیام عبور مقتدرانه و عزتمندانه این امت از مقطع حساس کنونی و این پیچ سرکش تاریخی است.
پیام این اجتماع نورانی به دشمنان ریز و درشت امت اسلامی و آنان که با دلدادگی به دشمنان قسم خورده ی امت؛ قصد برهم زدن وحدت ملتهای مسلمان و پاشیدن بذر نفاق و قوم گرایی بین مسلمین را دارند، آن است که؛ امت اسلامی ان شاء الله با تمسک به آیات بینات قرآن کریم در مقابل کفر و نفاق سر فرود نخواهد آورد و هرگز سلطه کافران را برنخواهد تابید که فرمود: وَ لَن يَجعَلَ اللهُ لِلكـّْفِرينَ عَلَي المُؤمِنينَ سَبيلًا (نسا 141) و با ایمان مستحکم به هدف والای حاکمیت دین الهی در جهان دست خواهد یافت.
وَ لا‌تَهِنوا وَ لا‌تَحزَنوا وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن كُنتُم مُؤمِنينَ (آل عمران 129)
ای حاملان قرآن و ای نخبگان جهان اسلام بسوی ملت های خود و برادران و خواهران مسلمان بازگردید و پیام این اجتماع قرآنی که همانا گسترش مودت و رحمت اسلامی بین آحاد امت اسلامی و کفر به طاغوت و شیاطین کوچک و بزرگ این دوران و نهی و نفی دلدادگی و ارتباط با دشمنان جهان اسلام است را به ملتها و دولتمردان خود منتقل نمایید. گرمی دستهای محبت آمیز ملت انقلابی مظلوم و در عین حال مقتدر ایران را که به گرمی فشردید به ملتهای خود منتقل نمایید و از ره توشه این سفر معنوی برای پیروزی و بهروزی امت اسلامی بهره ببرید.
در پایانضمن تشکر از تمام دست اندرکاران برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و آرزوی سلامتی و توفیقات روز افزون پرچمدار قرآن در جهان اسلام رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه مدظله العالی، از درگاه خدای متعال برهمگان توفیقات روز افزون و برای مسلمانان جهان اتحاد و دستیابی به امت واحده را مسئلت می کنیم.
و السلام علی عباد الله الصالحین
هیئت داوران سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار