اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

آیین پایانی  مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان با حضور رئیس سازمان اوقاف برگزار می شود

آیین پایانی مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان با حضور رئیس سازمان اوقاف برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به حمایت‌های این نهاد از مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، از حضور رئیس سازمان اوقاف در مراسم اختتامیه این مسابقات خبر داد.

 یک شنبه 9 اردیبهشت 1397   2220  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف حجت‌الاسلام محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی‌ با اشاره به اینکه میزبانی استان خراسان رضوی و شهر مشهد از ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان افتخار بزرگی برای همه ما است، گفت: در این زمان که توفیق میزبانی را پیدا کرده‌ایم وظیفه خود می‌دانیم که به بهترین وجه ممکن انجام وظیفه کنیم.
وی افزود: علاوه بر دستگاه‌هایی که از این مسابقات حمایت داشته‌اند اوقاف نیز به اندازه توان خود و به سهم خود در این مسابقات نقش داشته و بخش‌هایی از این رقابت را بر دوش داشته است. ما اعتقاد داریم که هر مقدار در برگزاری باشکوه‌تر این مسابقات اهتمام به خرج دهیم توفیق بزرگی برای همه ما است.
احمدزاده بیان کرد: نماینده مقام معظم رهبری و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز عنایت ویژه‌ای به این مسابقات دارند و خود ایشان در مراسم اختتامیه حضور دارند تا در مراسم تجلیل از برگزیدگان حضور داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فعالیت‌های قرآنی و اوج‌گیری این فعالیت در این استان اشاره و بیان کرد: استان خراسان رضوی قطب قرآنی کشور است و چند سالی می‌شود که نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی از این استان انتخاب می‌شود. همچنین در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران که طی روزهای گذشته در تهران برگزار شد و نفر اول این مسابقات که از کشور افغانستان بود نیز در خراسان رضوی و مشهد رشد و نمو یافته است.
وی همچنین به برگزاری همیاش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی در ایام برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن اشاره و عنوان کرد: این همایش با موضوع استکبارستیزی و برای اولین بار در مشهد برگزار شد. از دیگر توانمندی‌های استان حضور تعداد زیادی از علاقه‌مندان به فعالیت‌های قرآنی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم است. در این آزمون که اواخر سال گذشته برگزار شد ۱۴ هزار نفر ثبت نام و در آزمون حفظ حضور یافتند.
احمدزاده در پایان گفت‌وگوی خود به وجود جو همدلانه در بین فعالان قرآنی این استان اشاره کرد و گفت: شعار مسابقات امسال یک کتاب یک امت بود، زمانی پای قرآن به میان می‌آید، تنها باید شاهد همدلی باشیم چرا که خاصیت قرآن همین است. خوشبختانه این جو مودت و اخوت و همدلی در بین قرآنی ها وجود دارد بایستی چیزی غیر از این نباشد. اوقاف نیز به‌عنوان یکی از دستگاه های مرتبط با امور قرآنی کشور باید زمینه این کار را فراهم کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار