اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

بهره نگرفتن مسئولان از کلام‌الله مجید علت عدم روی‌آوری مردم به قرآن

بهره نگرفتن مسئولان از کلام‌الله مجید علت عدم روی‌آوری مردم به قرآن

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف علت عدم روی‌آوری مردم به قرآن را بهره نگرفتن مسئولان از قرآن کریم برشمرد و گفت: اینکه ما بین قرآن و اهل‌بیت (ع) شکاف ایجاد کرده‌ایم جای تأسف است و باید روی این نکته در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها کار شود.

 شنبه 24 شهریور 1397   1986  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین اختتامیه مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان چهارمحال با اشاره به حدیث ثقلین، قرآن و عترت را همراه یکدیگر معرفی کرد و گفت: ما نباید بین قرآن و اهل‌بیت (ع) فاصله ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه اگر قرآن وجود خارجی پیدا کند وجود نازنین ائمه (ع) خواهد بود، تصریح کرد: اینکه ما بین قرآن و اهل‌بیت (ع) شکاف ایجاد کرده‌ایم جای تأسف است و باید روی این نکته در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها کار شود.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف علت عدم روی‌آوری مردم به قرآن را بهره نگرفتن مسئولان از قرآن کریم برشمرد و تاکید کرد: اگر امروزه به‌طور مثال تغذیه و ارائه خدمات شهری متوقف شود، آشوب به وجود می‌آید اما اگر برنامه یا مرکزی قرآنی تعطیل شود آب از آب تکان نمی‌خورد؛ ما باید نیاز جامعه به قرآن را مورد توجه قرار دهیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه در فرهنگ‌سازی بسیاری از امور مانند رانندگی، فیلم و انیمیشن و ... کارهای هنری زیادی صورت گرفته است، افزود: در موضوعات فرهنگی و ارزش‌های قرآنی فیلم و انیمیشن و محتوای خوب به میزان بسیار کم وجود دارد.
وی با اشاره به ادغام طرح ملی حفظ قرآن که توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف برگزار می‌شود، تصریح کرد: از سال جاری این طرح با مشارکت دیگر دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش و کانون‌های مساجد ارتقاء خواهد یافت.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت‌های قابل توجهی در گسترش فعالیت‌های قرآنی استان دارند، گفت: باید جلسات مشترکی بین این سه نهاد برگزار شود و مشکلات قرآنی استان احصا و رفع گردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه باید فعالیت‌های قرآنی استان با شتاب بیشتری پیش روند، افزود: برگزاری جلسات منظم و متعدد و بررسی موانع گسترش فعالیت‌های قرآنی در اولویت نهادهای قرآنی استان باشد.
وی خاطرنشان کرد: راهکار جایگزین در صورت کمبود وقف‌های قرآنی بهره‌گیری از خیرات و مبرات و موقوفات جمعی است که می‌توان با همکاری سایر سازمان‌ها مانند آموزش و پرورش این وقف‌های مشارکتی را رواج داد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر