اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حذف موازی کاری، اولویت باشد

حذف موازی کاری، اولویت باشد

عبدالهادی فقهی زاده گفت: حذف موازی کاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های تابع وزارتخانه در دستور کار است و راهکارهای علمی و موثری برای حذف موازی کاری و هم‌افزایی بین دستگاه های فرهنگی در نظر گرفته شده است.

 جمعه 13 مهر 1397   404  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، اولین اختتامیه مرحله سراسری مسابقات قرآن اوقاف به میزبانی اراک با حضور عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن وزیر ارشاد، علی اکبر کریمی و سیدمهدی مقدسی نمایندگان مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در مجتمع کوه نور اراک برگزار شد.
معاون قرآن وزیر ارشاد در مراسم اختتامیه در گفت و گویی و در پاسخ به سؤالی مبنی بر نقش مسابقات قرآن در ترویج فرهنگ قرآن گفت: هر مسابقه بزرگی را به مثابه جشنواره‌ای عظیم قرآنی می دانم. به این معنا که وقتی مسابقه بزرگی در یک بازه زمانی گسترده در سطح ملی رقم می‌خورد زمینه راهبری، ساماندهی فعالیت‌های گوناگون در رشته‌های مختلف را سبب می‌شود.
فقهی‌زاده ادامه داد: شناساندن چهره‌های قرانی برتر به جوانان از اقدامات شاخص برگزاری جلسات قرآنی است. آشنایی جوانان و نوجوانان با چهره‌های برتر زمینه رشد خلاقیت‌های بالقوه‌ای که در نوجوانان و جوانان دختر و پسر وجود دارد را ایجاد می‌کند.
وی اضافه کرد: اگر از این منظر نگاه کنیم مسابقات قرآن در عمل می‌تواند جایگاه و پایگاه مهمی برای توسعه و بسط فعالیت‌ها و هنرهای قرآنی باشد که در این حوزه اوقاف و امور خیریه و وزارت ارشاد در معاونت قرآن و عترت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب موفقیت‌های چشمگیری را داشته باشد.
این مقام مسئول در پاسخ به سؤال هماهنگی بین دستگاه‌ها جهت ایجاد و ساماندهی برنامه‌های قرآنی اظهار کرد: حذف موازی کاری‌ها یک اولویت کاری است که وزارت فرهنگ و ارشاد در جلسات گوناگون با مسئولان و سازمان‌های تابع وزارتخانه تاکید دارند که تمام معاونت با هم گفت و گو کنند و راهکارهای علمی و موثری را برای حذف موازی کاری در نظر گرفته و بر تقویت همدلی‌ها و هم‌افزایی تمرکز کنند.
فقهی‌زاده با بیان اینکه خودم شاهد بودم در دولت دوازدهم در معاونت‌های وزارتخانه حذف موازی کاری در حال رقم خوردن است تصریح کرد: ما این حذف موازی کاری را در معاونت قرآن و عترت و سازمان اوقاف مشترکا در اسفند سال گذشته در قالب طرح ملی حافظان برگزار کردیم. در این دوره از آزمون ۲۴۱ هزار حافظ در بخش‌های مختلف از بیش از ۴۰۰ شهر و شهرستان شرکت کردند.
وی در پایان در پاسخ به فعالیت‌های معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد از اجرای نخستین جشنواره ملی و سراسری «حکمت و نیایش» در سال جاری خبر داد و افزود: منبع این جشنواره از نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است و با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران برگزار می‌شود. اختتامیه نیز اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.
جشنواره ملی و بین المللی به سبک گذشته در سال جاری برگزار می‌شود. تا پایان سال بیش از ۱۰ جشنواره ملی و بین‌المللی آیات در رشته‌های گوناگون فرهنگی و هنری برگزار می‌شود. امید است در استان مرکزی نیز یکی از جشنواره‌ها اجرایی شود.
 
انتهای پیام | ح
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر