اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

موذن حرم شاه‌چراغ نفر اول مسابقات اذان کشور شد

موذن حرم شاه‌چراغ نفر اول مسابقات اذان کشور شد

حالات معنوی موذن در اذان او تجلی پیدا می کند. وی که از دوران کودکی با فضای قرآن آشنا بوده است، در طی این سال‌ها از وجود اساتید بزرگ قرآنی بهره برده و هم‌اکنون موذن حرم شاه‌چراغ در استان فارس است

 جمعه 13 مهر 1397   459  0      

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین دوره از مسابقات سراسری قرآن؛ در سومین روز از چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم رقابت در رشته آواها و نغمات ویژه آقایان با اهدای جوایز به کار خود پایان داد.
 
رتبه برتر مسابقات بخش اذان را حسام قانعی از استان فارس کسب کرد. وی که از دوران کودکی با فضای قرآن آشنا بوده است، در طی این سال‌ها از وجود اساتید بزرگ قرآنی بهره برده و هم‌اکنون نیز مسئول دارالقرآن شرکت مخابرات و نفت استان فارس است.
وی بزرگترین دستاورد خود از انس با قرآن را آرامش و نظم در زندگی مطرح می‌کند و معتقد است اگر کسی در زندگی آرامش داشته باشد در مقابل تمام مشکلات و سختی‌ها می‌ایستد و موفق می‌شود.
رتبه اول مسابقات اذان ادامه داد: جاذبه قرآن انسان را از لغزش‌ها دور می‌کند.
قانعی هم‌اکنون موذن حرم شاه‌چراغ در استان فارس است و صاحب دو فرزند دختر سه سال و نیمه و ۵ ماهه است.
او در خصوص سطح مسابقات گفت: کمیت، میفیت و شکل و شمایل مسابقات متقاوت تر از سال گذشته بود. سطح مسابقات از لحاظ کیفی بالا بود و شرکت کنندگان نیز برای کسب رتبه به شدت تلاش کرده بودند.
قانعی در خصوص میزبانی اراک گفت: دست اندرکاران اراکی در این مسابقات خیلی زحمت کشیدند. روند شکل گیری مسابقات و نظم در برگزاری مسابقات نشان دهند میزبانی متعهدانه و متخصصانه دست اندر‌کاران عزیز در استان مرکزی است.
وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره اساتید مطرح در حوزه اذان از جمله موذن‌زاده و... گفت: بی شک علاوه بر پیش زمینه‌های تخصصی از جمله صوت و لحن، زمینه‌های ذاتی و حالات روحی موذن در قرائت اذان بسیار تاثیر گذار است.
وی خاطر نشان کرد: حالات معنوی موذن در اذان او تجلی پیدا می‌کند و حس خوب اذان با کلاس و آموزش حاصل نمی شود بلکه خودسازی لازم است.

انتهای پیام | ح
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر