اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حاشیه های اختتامیه مسابقات قرآن | از اعتراض به FATF تا اشکهای قاری برتر مسابقات

حاشیه های اختتامیه مسابقات قرآن | از اعتراض به FATF تا اشکهای قاری برتر مسابقات

آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش برادران در حالی برگزار شد که با حاشیه هایی همراه بود.

 دوشنبه 16 مهر 1397   477  0      

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم؛ دوره چهل و یکم مسابقات سراسری قرآن امسال به میزبانی شهر اراک از دهم مهر ماه آغاز شد و تا ۲۳ مهر ماه ادامه خواهد داشت؛ آیین اختتامیه این رقابت‌ها در بخش برادران، شانزدهم مهر ماه با تاخیری چند دقیقه ای از ساعت ۹:۴۰ صبح در محل برگزاری مسابقات یعنی مجموعه کوه نور اراک برگزار شد.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط مهدی غلام نژاد؛ رتبه برتر قرائت تحقیق در مسابقات آغاز شد؛ نکته قابل توجه حضور مسئولان استانی در غیاب مسئولان کشوری همچون افتتاحیه بود.

در این مراسم نمایندگان کشورمان در مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران و مالزی مشخص شدند؛ مهدی غلام نژاد در رشته قرائت تحقیق و محمدجواد مرادی در رشته حفظ کل حائز رتبه برتر در مسابقات سراسری شدند و نمایندگان کشورمان در مسابقات بین المللی جمهوری اسلامی ایران خواهند بود و همچنین هادی موحدامین از نفرات ممتاز رشته قرائت تحقیق نماینده ایران در مسابقات بین المللی مالزی خواهد بود که توسط مجری برنامه نیز اعلام شد.

از نکات ویژه آیین اختتامیه مسابقات سراسری حضور پدر شهید نابینایی در سالن برگزاری مراسم بود که بنری با مضمون اعتراضی به تصویب لوایح FATF به دست داشت که با راهنمایی مسئولان برگزاری به گوشه ای از سالن هدایت شد که تا انتهای مراسم نیز این بنر را در دست داشت.

در بخشی از مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با قرائت حکمی از طرف حجت الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس این سازمان، حجت الاسلام علی مقنی را به عنوان مسئول بنیاد مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف معرفی کرد.

از نکات ویژه دیگر این مراسم می توان به اشکهای مهدی غلام نژاد؛ رتبه برتر قرائت تحقیق اشاره کرد؛ مجری برنامه در حین آمدن غلام نژاد به جایگاه برای دریافت جایزه به این موضوع اشاره کرد که وی با وجود بیماری مادرش در این مسابقات شرکت کرد و رتبه نخست را کسب کرد؛ پس از اینکه مجری به غلام نژاد گفت جمله ای رو به دوربین به مادرت بگو، وی با چشمانی اشک آلود گفت که تمامی موفقیتهایم را مدیون تو هستم مادرم.

اجرای نمایش، گفتگو با حجت الاسلام حمید محمدی؛ دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و پخش کلیپ شهدای قرآنی فاجعه منا از دیگر برنامه های آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در بخش برادران بود و از فردا (۱۷ مهر ماه) مسابقات سراسری در بخش خواهران شروع می شود و تا ۲۳ مهر ماه ادامه می یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر