اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

متسابقین رشته حفظ ۲۰ جز به ایستگاه نیمه نهایی رسیدند+شیوه نامه

متسابقین رشته حفظ ۲۰ جز به ایستگاه نیمه نهایی رسیدند+شیوه نامه

با پایان یافتن رقابت رشته های گروه معارف و آوا و نغمات مسابقات سراسری قرآن در بخش خواهران، شامگاه روز گذشته، بخشی از متسابقین رشته حفظ ۲۰ جز و حفظ کل در مرحله مقدماتی به رقابت پرداختند

 پنج شنبه 19 مهر 1397   343  0      

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین دوره از مسابقات سراسری قرآن؛ با پایان یافتن رقابت رشته های گروه معارف و آوا و نغمات مسابقات سراسری قرآن در بخش خواهران، شامگاه روز گذشته، بخشی از متسابقین رشته حفظ ۲۰ جز و حفظ کل در مرحله مقدماتی به رقابت پرداختند.
در این رقابت ها که در محل هتل امیرکبیر انجام شد، در رشته حفظ ۲۰ جزء سمیه جمور از همدان، سیده بتول جابری از خوزستان، حمیده خوش‌سیرت از خراسان شمالی، فاطمه درودمند از فارس، حمیده حسینی از فارس، سمیرا سبزی‌فروش از آذربایجان غربی، سهیلا شویکلو از آذربایجان شرقی، فاطمه حسینی از قم، فاطمه سهرابی از قزوین، زهره آقایی از قم، راضیه شجاعی از قم، بهاره علی‌آبادی از خراسان رضوی، سعیده ماهرو از هرمزگان، معصومه عزیزی از اردبیل، مینا چراغی از کهکیلویه و بویراحمد، الهام کیانی از البرز، زهرا حسنی از آذربایجان غربی، مرضیه سهرابی از قزوین، رقیه رضایی از گیلان، فاطمه خالقی از خراسان رضوی، مریم جاسمی از خوزستان، رؤیا فضائلی از خراسان رضوی، عاطفه محمودزاده از کرمان نیز با هم رقابت کردند.
در این مرحله از متسابقین دو سوال ۱۲ سطری پرسیده می شود و طبق میزان صحت حفظ به فینالیست ها امتیاز داده شد.
پس از برگزاری مرحله مقدماتی، نفرات راه یافته حفظ ۲۰ جزء به مرحله نیمه نهایی نیز بدین شرح است؛
مرضیه سهرابی از قزوین، مینا چراغی از کهگیلویه و بویراحمد، سیده بتول موسوی جابری از خوزستان، الهام کیانی از البرز، حمیده حسینی از فارس، سهیلا شویکلو از آذربایجان شرقی، زهرا حسنی از آذربایجان غربی، عاطفه محمودزاده از کرمان، مرم جاسمی از خوزستان، سعیده ماهرو هرمزگان، سمیه جمور همدان، بهاره علی آبادی خراسان رضوی، فاطمه درودمند از فارس، فاطمه خالقی از خراسان رضوی، رؤیا فضائلی از خراسان رضوی، زهره آقایی از قم، فاطمه حسینی از قم.
این متسابقین امروز در سالن خیام در مرحله نیمه نهایی به رقابت می پردازند. در مرحله نیمه نهایی از هر متسابق، ۲ سوال ۱۵ سطری پرسیده می شود و پاسخ ها از لحاظ حسن تلاوت، صحت حفظ بررسی و توسط داوران امتیاز داده می شود.
داوران حفظ ۲۰ جزء به شرح زیر است:
صوت نافذکلام: اسحاق‌نژاد و چراغی
لحن: موسوی‌نیا، رحیمی‌فرد و بایست
تجوید: حسینی، تشیعی‌فرد، کاتب
حسن حفظ: سعیدی، حسینی‌فر و سرمدی
ناظر هیئات داوران: مجرد
سرپرست هیئات داوران: الوندی
استاد راهنما: جعفری
پس از گذراندن این دوره متسابقین به مرحله نهایی راه می یابند.
لازم به ذکر است متسابقین این رشته دو بخش شدند و بخشی دیگر از متسابقین که شامگاه گذشته مرحله مقدماتی را نگذراندند، عصر امروز مرحله مقدماتی خود را سپری کرده و سپس به مرحله نیمه نهایی راه می یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر