اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مسابقات قرآن از به یادماندنی‌ترین رویدادهای فرهنگی استان مرکزی بود

مسابقات قرآن از به یادماندنی‌ترین رویدادهای فرهنگی استان مرکزی بود

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه قرآن معجزه جاویدان بوده و برای بشر تا روز قیامت هدیه‌ای الهی است، گفت: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان مرکزی یکی از به یادماندنی‌ترین رویدادهای فرهنگی بود که در تاریخ این استان ثبت شد.

 دوشنبه 23 مهر 1397   204  0      

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم؛ سیدعلی آقازاده؛ استاندار مرکزی در مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: میزبانی مسابقات قرآن کریم، بزرگترین رویداد قرآنی کشور، لطفی است که خداوند نصیب استان مرکزی کرده است که از این بابت خداوند را شاکریم.
وی با اشاره به اینکه در دو هفته اخیر یکی از بزرگترین رویدادهای قرآنی کشور نصیب شهر امام و مردم این خطه شد، تصریح کرد: این مسابقات در دو هفته گذشته با حضور داوران، حافظان، قاریان و دانشمندان علم قرآن در دو گروه خواهران و برادارن برگزار شد که یکی از به یادماندنی‌ترین رویدادهای فرهنگی بود که در تاریخ این استان ثبت شد.
استاندار مرکزی افزود: به تمام شرکت‌کنندگان خداقوت و خسته نباشید عرض می‌کنم و امیدوارم خاطره خوبی از شهر اراک در ذهن این عزیزان ثبت شده باشد و بهره کافی و وافی را از این شکوه قرآنی نصیب خود کرده باشند.
آقازاده با اشاره به اینکه قرآن معجزه جاویدان بوده و برای بشر تا روز قیامت هدیه‌ای الهی است، گفت: یکی از اوصاف قرآن هدایتگری است چراکه این کتاب، بین عقیده و عمل هماهنگی برقرار می‌کند.
وی تاکید کرد: این کتاب تمام قوانین اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را ارائه کرده است و نظام حکومتی براساس عدل و مبارزه با ستمکاری را پیشنهاد می‌کند.
استاندار مرکزی ادامه داد: این هدیه الهی، کتاب اصول و عقاید است که مسلمانان معارف خود را از آن اخذ می‌کنند؛ دستورالعملی است که قوانین آن با همه تمدنها سازگار است و در پیمودن مسیر پر پیچ زندگی انسانها، هدایتگری روشن است.
آقازاده ابراز امیدواری کرد که تمسک به قرآن چراغ راه همه به ویژه جوانان باشد و یادآور شد: این کتاب الهی، درس زندگی و سعادت به انسان ها می‌دهد پس هدف ما باید در این راستا قرار بگیرد که به زیباترین شکل این رویداد بزرگ فرهنگی را برگزار کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار