اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

پیام نماینده مردم سمنان  به مناسبت دهه ی وقف

پیام نماینده مردم سمنان به مناسبت دهه ی وقف

نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدیشهر وسرخه به مناسبت دهه ی وقف پیامی بدین شرح صادر کرد

 سه شنبه 22 آبان 1397   205  0      

بسم الله الرحمن الرحیم
نام نیکی گر بماند ز آدمی
به کز او ماند سرای زرنگار
:eight_spoked_asterisk:وقف از نظر قرآن کریم به عنوان یکی از ارزش های اجتماعی و فرهنگی مسلمانان است. زیرا گرچه این پدیده در همه ی ادیان و مذاهب و گرایش های انسانی وجود دارد و تاریخ نشان می دهد که انسان از دیرباز در ذهن خود سودای جاودانه بودن را می پرورانده است ، به هرکجای جهان سر بزنید شاهد مراکز و ساختمان و ابنیه ی زیادی در جهت حمایت از مستمندان و ترویج علم و نگهداری موسسات دینی و عام المنفعه هستیم.
:eight_spoked_asterisk:اما نکته ی مهم این است که نقش تعالیم قرآنی به این خواسته ی نظری، میدان می دهد و در گسترش وقف تشویق می کند. زیرا هرچند در تمدن بشری و فرهنگ ها ابنیه و آثار گوناگون دیده می شود، امّا این فراوانی میل به بر جای گذاشتن نام و حضور بی حضور قطعی و در میان دینداران با آموزه های دینی و معنوی بیشتر می گردد.
:eight_spoked_asterisk:از سوی دیگر وقف عام از امور و دریافت های اخلاق انسانی است و به گونه ای است که فطرت حمایت از مستمندان و درماندگان، با ترویج علم و فعّالیّت خیرخواهانه و یا حل معضل اجتماعی انجام می گیرد و با وقف اثری جاویدان از خود.
:eight_spoked_asterisk:اینجانب ضمن گرامیداشت دهه ی وقف، از همه ی واقفان که بخشی از اموال خود را در راه خیر و حل مشکلات مردم وقف نموده اند، تا اثری جاودان و چشمه ای جاری و ساری از خود بر جای گذارند و همچنین از اداره ی اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان های آن که در راه حفظ و نگهداری موقوفات و گسترش فرهنگ وقف تلاش دارند سپاسگزارم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر