اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

تدوین برنامه ۱۲ ساله برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی

تدوین برنامه ۱۲ ساله برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از تدوین برنامه ۱۲ ساله برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: برپایی محافل قرآنی در بقاع متبرکه باید جدی گرفته شود.

 سه شنبه 27 آذر 1397   627  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف حجت‌الاسلام نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در دوره آموزشی مدیران خادمین و هیأت امنای امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران در امامزاده قاسم(ع)بابل اظهار کرد: خوشبختانه امروز امامزادگان منبعی برای ترویج دین و انقلاب اسلامی ایران تبدیل‌شده‌اند که این مهم دشمن را به‌سختی ناراحت کرد.
وی افزود: دشمن در حال حاضر به‌شدت بر روی اعتقادات مردم در خصوص امامزادگان تبلیغات منفی می‌کند اما مردم ایران دلداده و عاشق اهل‌بیت (ع) و امامزادگان می‌باشند.
حجت‌الاسلام نوروزپور افزود:زیارت امامزادگان و قبور مؤمنان ریشه در صدر اسلام و دوران پیامبر(ص) دارد و حضرت رسول هم برای زیارت شهدای جنگ احد شخصاً حضور می‌یافت.
وی بیان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل  شوند و سازمان اوقاف کشور در همین راستا برنامه‌های متنوعی را برای تمام رده‌های  سنی در نظر گرفته است که در سراسر امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار می‌کند.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن  مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: متولیان باید در برپایی نماز جماعت  اهتمام جدی داشته باشند. 
نوروزپور افزود: امنیت زائرین  برای ما بسیار مهم است و همه ما باید تلاش کنیم تا امنیت و آسایش زائرین را تأمین  کنیم.
وی ادامه داد: تاکنون اطلاعات  موقوفات ۸۰ هزار مسجد و همچنین ۸ هزار و ۵۱ بقاع متبرکه در سامانه جامع موقوفات ثبت‌شده  است.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن  مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از تدوین برنامه ۱۲ ساله برای تبدیل بقاع متبرکه  به قطب فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: برپایی محافل قرآنی در بقاع متبرکه باید جدی  گرفته شود.
نوروزپور بر لزوم ایجاد اقتصاد پایدار برای بقاع متبرکه تأکید کرد و گفت: با وقف‌های  جدید می‌توان برای بقاع متبرکه اقتصاد پایدار ایجاد کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر