اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

چندین پروژه مهم در زمینه «وقف دانش» در حال پیگیری است

چندین پروژه مهم در زمینه «وقف دانش» در حال پیگیری است

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دومین همایش خیر ماندگار از پیگیری چندین پروژه مهم در زمینه «وقف دانش» خبر داد.

 سه شنبه 11 دی 1397   491  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر سید مهدی خاموشی پیش از ظهر امروز با حضور در دومین همایش خیر ماندگار در سخنانی گفت: بحث خیر در جوامع بشری ریشه انسانی و در ادیان الهی ریشه وحیانی دارد. هیچ انسانی راضی نیست که انسان دیگری در رنج باقی بماند.
وی راهنمایی کردن و مشورت دادن را جز کارهای خیر دانست و یادآور شد: کار خیر فقط با پول انجام نمی شود باید فکر کرد مشکل چیست و آن مشکل را از مسیر خودش حل کرد.
خاموشی در ادامه سخنانش تصریح کرد :حضرت علی (ع) جمله ای دارند در مورد یکی از یاران خود به نام صعصه بن صوهان که من می خواهم از این جمله وام بگیرم و از معیاری که امام معصوم بر اساس آن می فرماید برترین اصحاب کیست ، استفاده کنم و بگویم شما خیرین محترم و بانیان خیر و هرکسی که از لحاظ مالی و اقتصادی از لحاظ نوشتن از لحاظ هدایت و ارشاد و غیره در این زمینه فعالیت می کند به این نکته توجه کند که ملاک برتری چیست.
وی افزود: حضرت به صعصعه بن صوهان می فرمایند که خدا به تو خیر دهد که تو چه قدر پرمعونه برای ما و کم مؤونه برای اسلام هستی. کار خیر باید این طور باشد. کار خیر باید بی منت باشد که بار بر گردن طرف مقابل خود نگذاریم از سوی دیگر کمک کنیم که بار گرانی از روی دوش او برداریم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد :وقف موضوع مهمی است و بسیار راقی است . راقی است چون علو و رتبه دارد و کسی که می خواهد ابدی شود این کار را می کند یعنی وقفی می گذارد که الی الابد یک منفعت را به سوی کاری معطوف می کند. هر کس مطالعه کند می فهمد وقف در تاریخ ما ریشه بسیار عمیقی دارد.
خاموشی در ادامه اظهار کرد: بنده به سهم خودم گفته ام اگر می خواهیم در سازمان اوقاف کاری را انجام دهیم با کارشناسان مشورت کنیم. وقف دانش مدتی است که مطرح شده است. ما روی چند پروژه در این زمینه داریم کار می کنیم. یکی از این پروژه ها مربوط به قطع نخاعی هاست. به دلیل حوادث رانندگی و عوامل دیگر ما حدود پنج هزار قطع نخاعی در کشور داریم. گروهی از دانشمندان این سرزمین روی پروژه هایی در زمینه تکثیر سلولی کار کرده اند که ادعای علمی آنها این است که از طریق تزریق به محل آسیب دیده تا 70 درصد به بالا را می توانند ترمیم کنند. اگر بتوانیم این کار را حمایت کنیم ، خواهید دید که چه سرمایه عظیمی به کشور برمی گردد و چه اتفاق بزرگی می افتد.
وی ادامه داد: امروز مقدار زیادی از آلودگی هوای تهران مربوط به موتورهای دو زمانه است .تلاش فرزندان شما در این مرز و بوم دارد نتیجه می دهد، نسل هایی از موتورهای برقی را دارند تولید می کنند که بسیار خوب جواب می دهد. اگر این کار را با کمک شهرداری محترم تهران و کمیسیون اجتماعی و اقتصادی مجلس شورای اسلامی حمایت کنیم یک دفعه یک سبد از مشکلات مردم حل می شود.
خاموشی تصریح کرد: تاکید می کنم که با دقت و مطالعه به سراغ امور خیر بروید و کار کنید. بیاییم به امور خیریه جهت علمی بدهیم. قرآن در مورد قرض الحسنه می فرماید کسی که قرض می دهد دست خداست.ما باید قرض الحسنه ای بدهیم که همراه با توانمندسازی باشد بنابراین باید توانمند سازی در امور خیریه را در اولویت کار خود قرار دهیم.
وی در پایان افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه خدمت رسان این عرصه است. بنده معتقدم هم وقف را در این شرایط فعلی باید اهمیت بدهیم و هم به امور خیریه حیاتی دوباره ببخشیم . بنده دست تک تک شما را می فشارم و معتقدم در این شرایط حرکت همه جامعه ما می تواند حلال مشکلات باشد.
گفتنی است، دومین همایش خیر ماندگار با حضور معاونان فرهنگی ادارات کل اوقاف و امور خیریه سراسر کشور، خیرین و مسئولان موسسات خیریه روزهای دهم و یازدهم دی ماه در سالن همایش های بین المللی رازی برگزار شد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر