اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

اعلام آمادگی سازمان اوقاف برای همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه کشاورزی ، دام و طیور

اعلام آمادگی سازمان اوقاف برای همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه کشاورزی ، دام و طیور

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ، اظهارکرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی از پتاسیل‌های خوبی برخوردار است و اوقاف این آمادگی را دارد که برای توسعه فعالیت‌های این نهاد همکاری لازم را داشته باشد.

 سه شنبه 18 دی 1397   483  0      


به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه نشست مشترک حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز سه‌شنبه 18 دی ماه در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی(هلجرد) برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین خاموشی گفت : در شرایط امروز جامعه که دشمن از هرفرصتی استفاده می‌کند تا به نظام ضربه بزند، خوداتکایی، رشد علم و فناوری و توسعه اقتصادی می‌تواند همچون سدی در مقابل دشمن قد علم کند.
وی ادامه داد : اگر به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصاد و اشتغال هستیم باید به توسعه علم و فناوری توجه ویژه‌ای داشته باشیم و جهاد دانشگاهی با داشتن ظرفیت‌های ویژه می‌تواند نقش کلیدی در این عرصه ایفا کند.خاموشی به همکاری اوقاف و جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: قطعا این همکاری دوجانبه نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.
 همچنین در این نشست سازمان اوقاف در قالب یک تفاهم‌نامه آمادگی خود را برای همکاری با جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی و دام و طیور اعلام کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور هم در این نشست گفت: رویکرد جهاد دانشگاهی تجاری‌سازی و کاربردی کردن کردن علم است که با تحقق این مهم قطعا در مسیر پیشرفت کشور گام‌های مثبتی برداشته می‌شود اما متاسفانه به دلیل محدودیت‌های منابع مالی روند فعالیت‌ها کمی کند پیش می‌رود.
وی اظهارکرد: جهاد مأموریت خود را در عرصه‌های مختلف به خوبی به انجام رسانده است.
وی با اشاره به اینکه این نهاد در توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه، آموزشی و تسهیل در امر کارآفرینی به عنوان زیرساخت‌های اساسی کشور پیشرفت‌های قابل قبولی به دست آورده است، افزود: این نهاد در عرصه‌های گیاهان دارویی، پزشکی، مهندسی کشاورزی، حفاری و نفت، گاز و پتروشیمی اقدامات بسیار مثبتی انجام داده است.
این مسئول با بیان اینکه تولید حیوانات آزمایشگاهی خاص، تولید جنین تراریخته بز با فاکتور 9 انعقادی انسانی و تولید اولین بزغاله‌های ترانس ژن خاورمیانه، تولید جنین‌های حاصل از لقاح خارج رحمی و تهیه لاین سلولی از مرغ تنها گوشه‌ای از توانمندی این نهاد در عرصه پزشکی است، گفت: جهاددانشگاهی برای توسعه فعالیت‌های خود نیاز به حمایت دارد.طیبی تصریح کرد: رویکردجهاددانشگاهی تجاری‌سازی و کاربردی کردن کردن علم است که با تحقق این مهم قطعا در مسیر پیشرفت کشور گام‌های مثبتی برداشته می‌شود اما متاسفانه به دلیل محدودیت‌های منابع مالی روند فعالیت‌ها کمی کند پیش می‌رود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر