اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حفظ موقوفات اولویت اول مدیریت در سازمان/ حمایت مراجع از وقف دانش

حفظ موقوفات اولویت اول مدیریت در سازمان/ حمایت مراجع از وقف دانش

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز در نشست معاونان و مدیران کل استانی این سازمان تاکید کرد: حفظ موقوفات اولویت اول مدیریت در سازمان اوقاف است.

 شنبه 11 اسفند 1397   405  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست دو روزه معاونان و مدیران کل استانی این سازمان با حضور دکتر سید مهدی خاموشی صبح امروز 11 اسفند در ساختمان مهر این سازمان آغاز به کار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در سخنانی در ابتدای این نشست حفظ موقوفات را اولویت اول مدیریت در سازمان اوقاف عنوان کرد و گفت: باید طبق ضابطه و قانون عمل کنیم. مسائل وقفی بسیار دقیق و حقوقی هستند و ضابطه همواره حرف اول را در مسائل حقوقی می زند.
وی با تاکید بر اینکه قانون اصل اولیه ما در سازمان اوقاف است، گوشزد کرد: بدون هیچ ملاحظه ای باید به قانون عمل شود.
خاموشی در بخش های دیگری از سخنانش به مسائلی همچون لزوم عمل به نیت واقف، بودجه ریزی دقیق بر اساس موقوفات ، لزوم مدیریت پروژه های نیمه تمام عمرانی، اهمیت دسته بندی دقیق و علمی موقوفات و مدیریت اختصاصی آنها و بحث اهمیت فقه وقف و مطالعه دقیق آن اشاره کرد و خطاب به مدیران کل اوقاف و امور خیریه استانها گفت:اصولا در تلاقی با خواست مردم با سیاست و تدبیر اقدام کنید.
وی در ادامه به بحث پیرامون تبیین مسائل حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخت و افزود: مدرسه های وقفی زیادی در کشور وجود دارد که سازمان اوقاف باید همجهت با نیات واقفین و با تعامل با وزارت آموزش و پرورش به آنها نظارت داشته باشد. ما با ظرفیتی که داریم می توانیم سازمان مدارس واقفی را راه اندازی کنیم.
دکتر خاموشی سپس به فعالیت های انجام شده پیرامون وقف دانش در سازمان اوقاف اشاره کرد و گفت: تقریبا در تمام دیدارهایی که با مراجع عظام تقلید داشتم مساله وقف دانش را مطرح کردم که همه این بزرگواران از اجرای این طرح استقبال کردند.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای تولید آذوقه و دارو  با استفاده از ظرفیت موقوفات، ادامه داد: 110 بقعه را در مناطق آسیب زا و سکونتگاه های غیر رسمی کشور برای اداره شئون اجتماعی منطقه فعال کرده ایم.
خاموشی با تاکید بر لزوم گره خوردن فعالیت های سازمان اوقاف با علم و دانش و اجرای طرح های دانش بنیان در این سازمان، تصریح کرد:اوقاف با امکاناتی که دارد می تواند نقش شاخصی در کشور داشته باشد.
وی در پایان به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن در ابتدای سال آینده  اشاره کرد و گفت: قرآن زبان گویای کل جهان اسلام است . در گذشته این مسابقات به صورت قدرتمند برگزار شده است. امسال هم همه بخش ها کمک کنند که این مسابقات که یک فعالیت فرهنگی مهم محسوب می شود، با کیفیت بهتری نسبت به سالهای پیش برگزار شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر