اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

تبیین و تشریح جزئیات طرح هزار رقبه کشاورزی؛ هزار شغل

تبیین و تشریح جزئیات طرح هزار رقبه کشاورزی؛ هزار شغل

روز دوم نشست معاونان و مدیران کل استانی سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز با تبیین و تشریح طرح هزار رقبه کشاورزی؛ هزار شغل آغاز شد.

 یک شنبه 12 اسفند 1397   444  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،  روز دوم نشست معاونان و مدیران کل استانی این سازمان با حضور دکتر سید مهدی خاموشی صبح امروز 12 اسفند در ساختمان مهر این سازمان برگزار شد.
دکتر حسین عسگری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و مشاور معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اهمیت طرح هزار رقبه کشاورزی؛ هزار شغل، گفت: 20 درصد از شاغلین کشور ما کشاورز هستند و ما تنها توانسته ایم در ازای هر نه ونیم هکتار زمین زراعی یک شغل ایجاد کنیم. این در حالی است که سعی ما بر این است که سهم کشاورزی در اشتغال به 40 درصد برسد و ما در ازای هر 4 هکتار اراضی زراعی یک شغل ایجاد کنیم.
عسگری به بحث پیرامون اهمیت اقتصادی کشت گیاهان دارویی در کشور پرداخت و ادامه داد: با توجه به ظرفیت ارزآوری گیاهان دارویی این طرح با کمترین ظرفیت تولید خود قادر است 75 میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته باشد.
وی افزود: طرح هزار رقبه کشاورزی؛ هزار شغل اولین و بزرگترین خوشه صنعتی بدون مرز و ملی در کشور است که در مساحت 10 هزار هکتار زمین اجرا خواهد شد.این پروژه از اول مهر سال آینده به طور رسمی آغاز می شود.
عسگری همچنین تصریح کرد:این طرح قرار نیست کشاورزان را از رقبات بیرون کند. اگر کشاورزی مشغول کشت و کار در رقبه ای است ما با همان کشاورز تعامل می کنیم.
وی تهیه اطلس و شناسنامه رقبات کشاورزی توسط ادارات کل استانی سازمان اوقاف و امور خیریه را  از جمله مقدمات اجرای این طرح  عنوان کرد و گفت: ما با توجه به ظرفیت اقلیمی مناطق گیاهان دارویی را کشت خواهیم کرد. تنوع اقلیمی درکشور ما باعث می شود که سبد تولید گیاهی ما کامل شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر