اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رونق حضور مردم در بقاع متبرکه ارتباط مستقیم با کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

رونق حضور مردم در بقاع متبرکه ارتباط مستقیم با کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

مدیرکل حوزه ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست مدیران کل حوزه‌های وزارتی و رؤسای سازمان‌ها تأکید کرد: رونق حضور مردم در بقاع متبرکه ارتباط مستقیم با کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

 شنبه 18 اسفند 1397   195  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه صابر کرمی در ابتدای سخنانش به بحث پیرامون ظرفیت‌های مهم سنت حسنه وقف پرداخت و گفت:استعداد ویژه و ظرفیت‌های غنی و فعلیت نیافته‌ای در سازمان به‌خصوص در حوزۀ وقف و بقاع متبرکه در مسیر تحقق عدالت اجتماعی وجود دارد که سازمان نسبت به ورود به این حوزه‌ها عزم جدی دارد.
وی ادامه داد:اغلب موقوفات، به‌خصوص بقاع متبرکه، بستر و محل بسیار غنی و ارزشمندی برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند، به‌نحوی‌که، طبق تحقیقات، رونق آن‌ها نسبت مستقیم با کاهش آسیب‌ها دارد.
کرمی تصریح کرد: در راستای تحقق سیاست‌های مقاومتی، می‌توان با ایجاد تحول اقتصادی در موقوفات گام‌های بزرگی برداشت. این تحول اقتصادی از طرق ارتقا و به‌روزرسانی شاخص‌های بهره‌وری موقوفات، فعال‌سازی موقوفات مستعد برای طرح‌های اشتغال‌زا، پیوند زدن موقوفات به اقتصاد دانش‌بنیان و اصلاح و توسعه سبد درآمدی موقوفات قابل اجراست.
وی همچنین تصریح کرد: استعداد و ظرفیت امر وقف و امور خیریه در راستای تحقق یکی از اهداف کلان کشور یعنی عدالت اجتماعی بسیار اهمیت دارد . این عدالت محوری در پیوند با دیانت ورزی در بحث وقف قرار دارد و سازمان ما می‌تواند الگو و پرچم‌دار این پیوند باشد.
کرمی در پایان به برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: امید داریم در این دوره از مسابقات زمینه نشر معارف قرآنی بیش‌ازپیش فراهم شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر