اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آزادی 70 زندانی از محل  عواید موقوفات زنجان

آزادی 70 زندانی از محل عواید موقوفات زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از آزادی 70 زندانی از محل عواید موقوفات مرتبط در زنجان خبر داد.

 چهارشنبه 22 اسفند 1397   99  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از زنجان حجت‌الاسلام جعفر جنتی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار و 800 موقوفه در استان زنجان وجود دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه موقوفات موجود در استان مطابق نیت‌های خیرین هزینه می‌شود، تصریح کرد: همین امر موجب اعتماد بیشتر واقفان هم شده است.
وی با بیان اینکه یکی از نیات واقفان در زنجان آزادسازی زندانیان است، اضافه کرد: در همین راستا طی سال‌های اخیر 70 زندانی از محل موقوفات آزاد شده‌اند.
جنتی ادامه داد: اخیرا هم از محل عواید موقوفه خانم فریده پیری که در 1390 در قالب یک منزل مسکونی در داخل شهر ابهر و یک باغ انگور وقف شده بود دو زندانی آزاد شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از صدور تعداد یک هزار و 96 مفاصا حساب موقوفات و بقاع متبرکه در استان زنجان خبر داد و گفت: مفاصا حساب‌های صادره پس از بررسی توسط واحد حسابرسی تحویل ادارات اجرایی و متولیان موقوفات قرار می‌گیرد که به اداره امور مالیاتی استان ارائه شود.
جنتی گفت: بر اساس برنامه‌های عملیاتی سال ۹۷ این اداره باید متولیان موقوفات شاخص استان را مورد ارزیابی قرار دهد که این امر در دست اقدام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: همه فعالیت‌های مالی و حقوقی موقوفاتی که دارای متولی است، توسط این اداره مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه ارزیابی عملکرد آنان به اداره کل تحقیق سازمان مرکزی اعلام می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر