اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

روحانی نژاد:مدیریت در نظام اسلامی امانت الهی است

روحانی نژاد:مدیریت در نظام اسلامی امانت الهی است

رئیس هیئت فقهی حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم معارفه مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: پذیرش مسئولیت در نظام دینی ما بسیار با اهمیت است به طوری که خداوند جهت هدایت امور بشر خالص ترین بندگان خود را مأمور به رسیدگی به امور جامعه بشری علاوه بر هدایت آنها کرده است.

 شنبه 25 اسفند 1397   292  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی نژاد افزود: شاخص هایی که برای انتخاب انسان های شایسته در فرهنگ دینی ما  مطرح شده از درجه اعتبار بالایی برخوردار است که مهمترین آن عصمت است ضمن اینکه توصیه هایی هم در این مورد و برای گماردن افراد به مناصب مختلف شده است.
مسئول امور ستانهای سازمان اوقاف تصریح کرد: در طول  تاریخ هر جا حاکمان در موضوع انتخاب مسئولین زیردست خود دقت کرده اند نتایج ارزشمند و قابل قبولی بدست آمده است و هر جا هم بی دقتی و بی توجهی شده، زیان بالایی حاصل شده که حتی جبران آن برای اولیا، سخت بوده است.
وی اظهار کرد: در نظام اسلامی که حاکمیت آن الهی و در راس آن ولی فقیه قرار دارد پذیرش مسئولیت و مدیریت در آن جهاد به حساب می‌آید.
حجت الاسلام روحانی نژاد گفت: پذیرش مسئولیت و مدیریت در نظام اسلامی یعنی پذیرش امانت الهی لذا باید افراد آن را به نحو احسن پیش ببرند به شرطی که این مدیریت‌ها به اهل آن که صلاحیت لازم را دارند سپرده شود زیرا ممکن است مصلحت نظام اسلامی را در نظر نگیرند.
وی افزود: در چند حدیث از پیامبر اعظم عنوان شده که اگر کسی که تخصص لازم را ندارد مسئولیتی را در جامعه اسلامی  بپذیرد خلاف شرع انجام داده و فعل حرام کرده است ضمن اینکه اگر کسانی که تخصص و صلاحیت و شایستگی لازم را دارند باید طبق آیین دینی ما مدیریت را بپذیرند.
رئیس هیئت فقهی حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: نوع مدیریت حجت الاسلام والمسلمین خاموشی در طول مسئولیت های گذشته شان منجر به بروز تحول زیاد در آن سازمان و نهاد با استفاده از خلاقیت های مختلف شده است.
وی اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای تعیین مدیر در اوقاف استان تهران  به دنبال فردی بود که فعالیت های فرهنگی اجتماعی و عمرانی ویژه انجام داده و تهران شناس خوبی باشد که پس از بررسی گزینه‌های مختلف به آقای مجتبی عبداللهی که سابقه شهرداری در شهرری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را داشته اند، رسیدیم.
حجت‌الاسلام روحانی نژاد افزود: مدیریت ها در سازمان اوقاف باید به افراد پاک دست و پاک چشم وپاک نفس داده شود و امیدواریم در دوران مدیریتی آقای عبداللهی شاهد شکوفایی اداره اوقاف استان تهران باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر