اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

احیای موقوفات کشاورزی با مشارکت شرکت های دانش بنیان /ترویج وقف راهکار موثر حمایت از تولید

احیای موقوفات کشاورزی با مشارکت شرکت های دانش بنیان /ترویج وقف راهکار موثر حمایت از تولید

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: وقف به تولید ثروت به نفع محرومین و همچنین رونق تولیدات داخلی و حمایت از کالای ایرانی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

 یک شنبه 4 فروردین 1398   328  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان  اوقاف و امور خیریه از استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با تبریک به مناسبت فرارسیدن فصل بهار و آغاز سال جدید با اشاره به نام گذاری سال ۱۳۹۸ توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال رونق تولید اظهار داشت: از صدر اسلام اقتصاد مردمی از طریق وقف شروع شده است و موقوفات در شکل گیری تمدن اسلامی و رفع نیازهای مردم در زمینه های مختلف تاثیرگذار بوده اند.
وی افزود: همواره در طول تاریخ وقف و موقوفات به عنوان محرک اصلی در زمینه هایی همچون؛ بهداشت و سلامت، آموزش و پرورش و... بوده است و این نشان از قدرت این نهاد اجتماعی است که برخاسته از مردم برای مردم و توسعه جامعه است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: موقوفات به عنوان یک نهاد اقتصادی محسوب می شوند که باید با کار بر روی آنها در جهت تولید ثروت به نفع محرومین جامعه تلاش کرد و خوشبختانه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در سال های گذشته توانسته است با احیای کاروانسرا، آب انبارها و دیگر موقوفات اشتغال پایداری را در مناطق مختلف ایجاد نماید که این امر به اجرای نیت واقفان نیک اندیش آن موقوفات نیز منجر شده است و در واقع برکات این موقوفات در چندین زمینه به جامعه رسیده است و این امر نشان دهنده آن است که چرا به موقوفات چشمه همیشه جاری می گویند و وقف را احسان ماندگار نامیده اند.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی بیان کرد: مطمئنا نهاد وقف برای حفظ دین ودیانت است ولی امروز مهمترین مسئله ای که خانواده های ما را تهدید می کند نبود شغل است و از طریق حوزه علم و فناوری می توان زمینه اشتغال جمع زیادی از جوانان را فراهم کنیم.
وی در ادامه یادآور شد: نهاد وقف با هدف بسترسازی برای تولید و ایجاد رونق اقتصادی با رویکرد تولید ثروت از طریق علم و فناوری به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش­ بنیان نقش مهمی را ایفا می کند که این امر با همکاری و مشارکت جامعه دانشگاهی، نخبگان، خیرین نیکوکار و واقفان نیک اندیش مهیا می شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اضافه کرد: اقتصادی که بر اساس فناوری باشد، سودآورتر و پایدارتر است و مسیری که اقتصاد کشور را به جلو می برد حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در نظر دارد تا با ایجاد انجمن های یاوران وقف و جذب مشارکت جامعه دانشگاهی و نخبگان و همچنین خیرین در سال جدید بتواند در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری(دامت برکات) در این راستا گام های مهم و موثری را بردارد.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از موقوفات استان دارای کاربری کشاورزی هستند گفت: باتوجه به اینکه در سال های اخیر استان اصفهان درگیر خشکسالی بوده است بسیاری از موقوفات استان فاقد درآمد بوده اند و براساس برنامه ریزی های به عمل آمده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در سال جدید در نظر دارد تا با مشارکت شرکت های دانش بنیان موقوفاتی که دچار خشکسالی شده اند را احیا و در عین اینکه اجرای نیت واقف نیک اندیش آنان را مهیا نماید به ایجاد اشتغال نیز بپردازد.
وی به اجرای سیاست های اقتصادی و رونق تولید و همچنین حمایت از اقشار ضعیف در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان در سال جدید اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه هایی که مورد توجه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بوده است ایجاد بازارهایی در جوار اماکن متبرکه استان اصفهان با رویکرد حمایت از تولید، رونق اقتصادی و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است که این امر منجر به ایجاد اشتغال و همچنین درآمد پایدار برای این اماکن شده است و در سال جدید نیز این سیاست با برنامه ریزی و جدیت بیشتر دنبال می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر